RTX 4060 Ti vs RX 7700XT

Laskeyin

Hectopat
Yeni bir sistem almayı düşünüyorum. Bu iki kart arasında kaldım. 4060 Ti'lı sistemlerde Ryzen 7500F işlemci oluyor ve DDR5 RAM destekliyor. RX 7700XT ise genelde Ryzen 5600 işlemci ile bulunuyor. RX 7700 XTli sistemler 35k civarında oluyor 4060 Ti ise 33 civarı. Genel olarak 7700XT daha güçlü bir kart biliyorum. Ama arada işlemci ve DDR5 farkı var. Ayrıca DLSS teknolojisi de aklımı çok kurcalıyor destekli oyunlarda ciddi anlamda fark yaratıyor. 1080p'de kullanmayı düşünüyorum.

Ryzen 7500F ve RX7700'lü sistemler 35.5k falan oluyor bütçemi aşıyor zorlayarak alabilirim sizce değer mi ve DLSS çok fark yaratır mı?

35 bine 7800XT'li hali bulunabiliyor. Kesinlikle değer.

Hocam güzel duruyor öncelikle teşekkür ederim. Sistem 36k ve RAM tek slot 16gb sonradan ekleme yapılabilir. Peki sitede işlemci soğutucu çekilmedi diyor mpk işlemci olduğu için de kutusuz oluyor sanırsam stok soğutuculu geliyor. Yeterli olur mu şimdilik stok soğutucu ilerleyen dönemde çift kanal 16x2 yapmayı düşünüyorum bir tane daha 16 RAM alıp. Bir de ramlarde intel xmp uyumlu ve Amd Expo uyumlu diyor Ryzen işlemcide intel olan sorun çıkarır mı.

Hocam güzel duruyor öncelikle teşekkür ederim. Sistem 36k ve RAM tek slot 16 GB sonradan ekleme yapılabilir. Peki sitede işlemci soğutucu çekilmedi diyor MPK işlemci olduğu için de kutusuz oluyor sanırsam stok soğutuculu geliyor. Yeterli olur mu şimdilik stok soğutucu ilerleyen dönemde çift kanal 16x2 yapmayı düşünüyorum bir tane daha 16 RAM alıp. Bir de ramlarde Intel XMP uyumlu ve AMD EXPO uyumlu diyor Ryzen işlemcide Intel olan sorun çıkarır mı?

Soğutucu alsanız iyi olur. Yine de yaza kadar undervolt ile idare edilebilir. EXPO veya XMP olmasının çok bir önemi yok. İkisi de aynı şey zaten.

Bahsi gecmişken mumkunse fikir verme konusunda yardim eder misiniz.?
Bende 7800xt li bir sistem dusunuyorum ancak taksitle almak icin söyle bir pc topladım.
Parça kalitesi ve sistemin fiyatı sence bu fiyatı hak ediyor mu.
İyi kotu bir ssd eklersek 40k civarına geliyor.
Cpu sogutucu tavsiyleri 1000 TL civari oluyor onu direkt ekledim markma model belli degil.
Taksitli alıcam diye 40k verilir mi fikriniz nedir.
IMG_20240325_155906.jpg

Taksitle alabilirsem bu aşagıdaki sistemin ozellestirilmis hali anakart+ram 37100 tl
Bunun kasa ve psu kalitesi ne durumdadir.

Yeni konular

Geri
Yukarı