RTX 4060 ve i3 12100F hazır sistemler 2K oyun oynatır mı?

Meric.S

Hectopat
Bildiğiniz gibi bu kombinasyon hazır PC'ler ülkenin bitki örtüsü halini almaya başladı. Ben de almayı düşünüyorum merak ettiğim şey böyle bir sistem, en azından 60 FPS ve 2K oynatabilir mi? Oynatamaz ise işlemci yerine i3-13100F yeterli olur mu veya başka bir işlemci mi almak gerekir?

Son yılllarda özellike 2023 de cıkan oyunlara baktıgımızda cogu optimizasyon özürlü duruyor. Malum 4060 da 8GB VRAM e sahip 2K da çok götüreceğini sanmam. 1080P idealdir uzun ömürlülük açısından. İşlemciye gelirsek arasında ahım şahım fark yok. Geçersen 12400F olabilir bişeye yarar bari.

Bildiğiniz gibi bu kombinasyon hazır PC'ler ülkenin bitki örtüsü halini almaya başladı. Ben de almayı düşünüyorum merak ettiğim şey böyle bir sistem, en azından 60 FPS ve 2K oynatabilir mi? Oynatamaz ise işlemci yerine i3-13100F yeterli olur mu veya başka bir işlemci mi almak gerekir?

RTX 4060'ın 2K performansını bilmiyorum fakat o kart 2K rahat açar diye düşünüyorum ben RX 6650 XT kartımla 2K düşünüyorum ama sanırım yanlış düşünüyorum.😅

Geri
Yukarı