RTX 4060 ve i5 13600KF ile yayın ayarları nasıl olmalı?

JusttBugraa

Hectopat
Yer
Balıkesir/Edremit
Daha fazla  
Meslek
Antrenörlük
Arkadaşlar merhaba, yeni yeni yayın yapmaya başladım ortalama 1 ay oluyor ayarların birkaçını kendimce hallettim ve birkaç gün önce başlıktaki sisteme yükselttim PC'mi.
Yayın sırasında izleyici için sadece 1080p görünüyor bunların ayarları ile ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?
İnternet olarak hiçbir sorunum yok 50Mbps upload 1Gbps download alıyorum upload zaten partner yayıncılar dışında 6Mbps verilebiliyor Max.
OBS kullanıyorum bu arada OBS yayın ayarları ile ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı?

Yayını Obs üzerinden kodlayıcı olarak NVIDIA Codec'den verin. 8500 bitrate ile rahatça yayın yaparsınız. Windows'tan oyun modunu kapatın. Oyuna odak verdiği için OBS vs. kasıyor.

Ben bu şekil kullanıyorum çok iyi kalite veriyor.
Ekran görüntüsü 2023-11-04 104553.png

Yayını OBS üzerinden kodlayıcı olarak NVIDIA Codec'den verin. 8500 bitrate ile rahatça yayın yaparsınız. Windows'tan oyun modunu kapatın. Oyuna odak verdiği için OBS vs. kasıyor.

8500ü Bitrate'i partnerler veriyor sadece diye biliyorum hocam? Twitch otomatik 6000 Bitrate'e sabitliyor diye biliyorum.

Eki Görüntüle 2002185
ayarların hepsi aynı şuanda bendede sadece ses kısmı 160 değil 320

8500ü Bitrate'i partnerler veriyor sadece diye biliyorum hocam? Twitch otomatik 6000 Bitrate'e sabitliyor diye biliyorum.

ayarların hepsi aynı şuanda bendede sadece ses kısmı 160 değil 320
20 binde yazsanız 6000 alıyor Twitch otomatik. Ses kısmı önemli değil ben bu ayarlı kullanıyorum gayet iyi sizin sistemde daha da iyi olur.

Yayını OBS üzerinden kodlayıcı olarak NVIDIA Codec'den verin. 8500 bitrate ile rahatça yayın yaparsınız. Windows'tan oyun modunu kapatın. Oyuna odak verdiği için OBS vs. kasıyor.

Eki Görüntüle 2002185

Video sekmesindeki ayarlarım 1920x1080 iki tane ayar var ikisi de 1080p olarak seçili bu sadece video kaydına etki ediyor değil mi? Yoksa yayın ayarlarına etki ediyor mu?
Bir de son olarak yayın kalıtesini nasıl 960 ya da 900p yapacağım? Yani yapmama gerek var mı?

Video sekmesindeki ayarlarım 1920x1080 iki tane ayar var ikisi de 1080p olarak seçili bu sadece video kaydına etki ediyor değil mi? Yoksa yayın ayarlarına etki ediyor mu?
Bir de son olarak yayın kalıtesini nasıl 960 ya da 900p yapacağım? Yani yapmama gerek var mı?
Tuval ayarı 1920x1080 olacak onun altındaki kaliteyi ayarlar. 1600x900 yazarak 900p kalite verebilirsiniz.

Tuval ayarı 1920x1080 olacak onun altındaki kaliteyi ayarlar. 1600x900 yazarak 900p kalite verebilirsiniz.

Anladım ancak yayınlarda mesela izleyen kişilerde tek çözünürlük seçeneği 1080p görünüyor şu an onu mesela isteyen 480p vesaire seçebilmesi için ayrı bir ayar mı yapmamız lazım?

Hayır, Twitch üzerinden izleyen kişi seçiyor.

Hocam anladım demek istediğimde o zaten Twitch üzerinden izleyen kişi benim yayınımı izlerken çözünürlük değiştirmek istediği zaman seçenek olarak sadece 1080p görünüyor aşağısı ya da yukarısı bir seçenek görünmüyor onun nedenini sormuştum.

Geri
Yukarı