RTX 4060 veya 4070 laptop önerisi

Bütçe
45000
İki ekran kartının kaldıramadığı oyun yok piyasada ve yıllar boyu da güncel kalacak kartlar ama 4070 alabilmek varken 4060 almak mantıklı olmaz. İ7 13700H - 4070 Victus alabilirsiniz.

4060 ROG ile 4070 TUF arasında kalıp tercihimi TUF'tan yana yaptım. 10 gün kadar oluyor, genel olarak memnunum.
Ek SSD slotu olmadığı için Victus'tan vazgeçmiştim.

Hocam ben de 4070 Tuf modelini seçtim artık, sıcaklık değerleri nasıl?
Hocam ben çok yoğun deneyemedim henüz cihazı, genelde CS 2 oynuyorum. Ağır oyunlar pek denemedim ama CS için konuşacak olursam 80 - 85 dereceyi geçmiyor işlemci. 2K monitör ile yüksek ayarlarda oynuyorum bu arada, laptopın kendi monitöründe denemedim muhtemelen sonuç daha iyi olacaktır. Ama şöyle oyunu kapatır kapatmaz çok hızlı bir şekilde düşüyor sıcaklık.
Oyun dışında sessiz modda kullanıyorum ve ne fan sesi oluyor ne sıcaklık. Oyun dışında 50 dereceyi geçmiyor.

Yani forumda anlam veremediğim bir şekilde TUF serisine soba muamelesi yapılıyor ama belki de 2023 serilerinde düzeltmişlerdir o sorunu. Ben sıcaklık ve performans olarak memnunum laptoptan.

Hocam ben çok yoğun deneyemedim henüz cihazı, genelde CS 2 oynuyorum. Ağır oyunlar pek denemedim ama CS için konuşacak olursam 80 - 85 dereceyi geçmiyor işlemci. 2K monitör ile yüksek ayarlarda oynuyorum bu arada, laptopın kendi monitöründe denemedim muhtemelen sonuç daha iyi olacaktır. Ama şöyle oyunu kapatır kapatmaz çok hızlı bir şekilde düşüyor sıcaklık.
Oyun dışında sessiz modda kullanıyorum ve ne fan sesi oluyor ne sıcaklık. Oyun dışında 50 dereceyi geçmiyor.

Yani forumda anlam veremediğim bir şekilde TUF serisine soba muamelesi yapılıyor ama belki de 2023 serilerinde düzeltmişlerdir o sorunu. Ben sıcaklık ve performans olarak memnunum laptoptan.
Cs’de sanırım yüksek fpslerde oynandığı için o kadar ısınıyor. 80-85 de iyi geldi bana. Ben daha çok AAA oyunlar oynayacağım, 60-70 fps olacaktır ortalama. En kötü turboyu kapatırız artık, zaten gereksiz görüyorum.

Geri
Yukarı