Çözüldü RTX 4060'lı sistemde monitör kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eneskarmeb

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5500.
RTX 4060 8 GB.
16 GB RAM.
Sistemimde Valorant oyununu açtığımda monitör gidiyor. Fakat arkada oyunun sesleri hâlâ geliyor. Sebebi nedir? Nasıl düzelir?

Çözüm
Başlat tuşuna basın ve %appdata% yazıp Enter tuşuna basın. Açılan klasörde yukarıdan AppData kısmına basın ve Local kısmına girin, ardından ShooterGame klasörünü bulun ve girin. Saved > Config > En üstte bulunan karışık isimli klasör > WindowsClient > GameUserSettings buraya girdikten sonra önünüze not defteri açılacak ve sizin oyun içi ayarlarınız gözükecek. LastUserConfirmedResolutionSizeX ve LastUserConfirmedResolutionSizeY yazan yerlere oynamak istediğiniz çözünürlüğü yazın ve kaydedin.

Bunları yapınca oyunun grafiklerini de ayarlayabiliyorsunuz hocam.

Hocam çözüm olarak tikleyebilir misiniz?
Hocam arama çubuğuna grafik ayarları yazıp donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını açıp bir de öyle deneyebilirsiniz.

Bekliyorum. Ben 5 ay önce yeni laptop aldığımda aynı hatayı alıyordum, hatta 2 kez kaldırdım yeniden yükledim. Çözünürlük ayarlarından dolayı oluyordu. İşin garip tarafı oyuna girdiğinde Valorant wallpaper çıkıyordu, sonrasında zaten menü geliyor ama menü gelmesi gerekirken simsiyah ekran oluyordu. Arka planda menü sesleri geliyor, mouse hareket ettirdiğimde tuş sesleri geliyordu(yani algılıyordu her şeyi ama ekran siyahtı). Sonra alt enter ya da Shift enter hangisiydi tam hatırlamıyorum ama oyunu pencereli moda alıp tekrar tam ekran yaptığımda düzelmişti.

Bu yönteme de katılıyorum. Nadiren de olsa çözümü bu oluyor. Transformers the game oyununu bu şekilde çözmüştüm.

Hocam sağ tıklayıp özellikler deyip oradan uyumlulukdan tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak var onu tikleyip tekrar yazabilir misiniz?
Hocam denedim fakat ekranda şöyle bir yazı dönüyor ve ekran sola kaymış biçimde.

Hocam denedim fakat ekranda şöyle bir yazı dönüyor ve ekran sola kaymış biçimde.
İnput not support yazıyor fakat yükleyemedim fotoğrafı.

Hocam arama çubuğuna grafik ayarları yazıp donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını açıp bir de öyle deneyebilirsiniz.
Hocam ilk dediğiniz çözüm işe yaradı. Hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Başlat tuşuna basın ve %appdata% yazıp Enter tuşuna basın. Açılan klasörde yukarıdan AppData kısmına basın ve Local kısmına girin, ardından ShooterGame klasörünü bulun ve girin. Saved > Config > En üstte bulunan karışık isimli klasör > WindowsClient > GameUserSettings buraya girdikten sonra önünüze not defteri açılacak ve sizin oyun içi ayarlarınız gözükecek. LastUserConfirmedResolutionSizeX ve LastUserConfirmedResolutionSizeY yazan yerlere oynamak istediğiniz çözünürlüğü yazın ve kaydedin.

Bunları yapınca oyunun grafiklerini de ayarlayabiliyorsunuz hocam.

Hocam çözüm olarak tikleyebilir misiniz?

Çözüm
Başlat tuşuna basın ve %appdata% yazıp enter tuşuna basın. Açılan klasörde yukarıdan appdata kısmına basın ve local kısmına girin, ardından shootergame klasörünü bulun ve girin. Saved > Config > en üstte bulunan karışık isimli klasör > windowsclient > GameUserSettings buraya girdikten sonra önünüze not defteri açılacak ve sizin oyun içi ayarlarınız gözükecek. Lastuserconfirmedresolutionsizex ve lastuserconfirmedresolutionsizey yazan yerlere oynamak istediğiniz çözünürlüğü yazın ve kaydedin.

İlk dediğinizi yaptım, sonra Valorant ekranında input not Support yazısı geçti ve ekran sola kayıktı. Sonrasında Valorant içi çözünürlük ayarlarını değiştirdiğimde düzeldi. Çok sağ olun.

Geri
Yukarı