RTX 4060TI sistem yeterli mi?

Bütçe
100k
SSD Samsung EVO Plus 970 1ТБ

Şöyle birşey buldum, bahsettiğin böyle birşey mi?
Aynısı bende var hatta konu açmıştım linkini bırakıyorum. Gerçi pek katılım olmadı ama çok üstelemedim.

Aynısı bende var hatta konu açmıştım linkini bırakıyorum. Gerçi pek katılım olmadı ama çok üstelemedim.

Gigabyte anakart alacağım ve orada taktıracağım, olmazsa değiştiririm, fakat bir sorum daha olacak eskiden hiç pcim olmadı evet biraz malım, şu ram satılan yerde (2 x 32) diye yazıyordu yani 2 tane mi almalıyım yoksa 1 kere alınca ikiside gelicekmi?

Hmm, anladım teşekkür ederim, HDD dışında sıkıntı var mı sistemde? 240 Hz monitor alırsam sıkıntı olmaz değil mi?

Evet var. 10. nesil Intel işlemci. Kardeşim 10. nesil nedir ya.

Lexar NM620 2TB SSD buldum, önerilenlerden, sizce iyi mi?

Adı sanı duyulmamış bir SSD alınmaz.

Gigabyte anakart alacağım ve orada taktıracağım, olmazsa değiştiririm, fakat bir sorum daha olacak eskiden hiç pcim olmadı evet biraz malım, şu RAM satılan yerde (2 X 32) diye yazıyordu yani 2 tane mi almalıyım yoksa 1 kere alınca ikisi de gelecek mi?

Sen fiziksel mağazadan mı alıyorsun.

Fiyat baremi önemli. Bu parçalara bakılırsa ortalama 30k bütçe varken 7500F sistem alınmalı ama bilemiyorum.

Ülkemin en popüler 2 mağazasından toplayacağım, PC toplama sitesinden uyumlu olup olmadıklarına baktım.

Hangi işlemciyi önerirsin Intel olursa sevinirim onun dışında işlemci yok malum ülke

Herkese merhaba, bilgisayar toplama konusunda neredeyse hiç bilgim yok ve Türkiye'de yaşamıyorum, yakın bir arkadaşım bana böyle bir sistem attı sizce idare eder mi?

CPU: Intel Core i5-10400F

CPU Cooler: DeepCool Ak620 Zero Dark 68.99 CFM

Anakart: Gigabyte H470M K Micro ATX LGA 1200

Ram: Kingston Fury Beast RGB 64gb (2 x 32 GB) DDR4-3600 CL18 Memory

Storage: Seagate Barracuda 2TB 3.5 7200RPM

Ekran Kartı: Zotac Gaming AMP Spider Man: Across the spider verse Geforce RTX 4060 Ti 16 GB

Kasa: DeepCool Matrexx 50 ADD-
RGB 4F ATX Mid Tower Case

Oyun performansı nasıl olur ?
- İşlemciyi 12400F olarak değiştirebilirsin bendeki öyle.

- HDD'yi SSD olarak değiştir HDD çok yavaş kalıyor artık.

Bunlar dışında çok yeterli bir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı