Çözüldü RTX 4070 12700K sistemde RDR 2 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bromin07

Picopat
Daha fazla  
RAM
32 gb
Ekran kartı
Rtx 4070
İşlemci
İntel 12700k
RDR2 oynarken en yüksek ayarlarda birkaç gün önce 100 civarı bir FPS değeri alıyordum. Şimdi hiçbir ayarı değiştirmememe 50 civarı FPS alıyorum. RTX 4070 ekran kartı Intel 12700K işlemci ve 32 GB RAM'im var. Bu dropun sebebi ne olabilir?

Çözüm
Hocam ben de aynı şekilde ekran kartı RTX 4070 ve işlemcim R5 5600. çok yüksek ayarlar yapmamama rağmen FPS 50 civarında. 2K çözünürlükte oynuyorum. Acaba RAM 16 olduğundan dolayı mı yoksa benim de dediğinizi yapmam mı lazım? Benim sistem de birkaç haftalık.

Ben NVIDIA uygulamasından oyunu optimize ettim başka bir şey yapmadım düzeldi.

Sen de deneyebilirsin.
RDR2 oynarken en yüksek ayarlarda birkaç gün önce 100 civarı bir FPS değeri alıyordum. Şimdi hiçbir ayarı değiştirmememe 50 civarı FPS alıyorum. RTX 4070 ekran kartı Intel 12700K işlemci ve 32 GB RAM'im var. Bu dropun sebebi ne olabilir?

Hocam driverları DDU ile silip yeniden yükleyin.

DDU indirip güvenli modda çalıştırıp driveri sileceksiniz. Ama daha yeniyse direkt temiz format atıpta yapabilirsiniz. DDU kötü sonuçlar doğrabilir.( genelde doğurmaz ama her ihtimale karşı)
Hocam ben de aynı şekilde erkan kartı rtx 4070 ve işlemcim r5 5600. Çok yüksek ayarlar yapmamama rağmen fps 50 civarında. 2k çözünürlükte oynuyorum. Acaba ram 16 olduğundan dolayı mı yoksa benim de dediğinizi yapmam mı lazım? Benim sistem de birkaç haftalık.

Hocam ben de aynı şekilde ekran kartı RTX 4070 ve işlemcim R5 5600. çok yüksek ayarlar yapmamama rağmen FPS 50 civarında. 2K çözünürlükte oynuyorum. Acaba RAM 16 olduğundan dolayı mı yoksa benim de dediğinizi yapmam mı lazım? Benim sistem de birkaç haftalık.

Ben NVIDIA uygulamasından oyunu optimize ettim başka bir şey yapmadım düzeldi.

Sen de deneyebilirsin.

Çözüm

Geri
Yukarı