RTX 4070 DLSS kare olusturma FPS dusuruyor

yusufsrml

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartim RTX 4070 islemci Ryzen 5 7600X Witcher 3 de DLSS kare olusturma acinca oyunda surekli ani FPS dususleri oluyor Ultra ve Low da dahil hiç oynanmiyor. Kapattigimda ise normale donuyor bunun sebebi nedir sizce? Oyun esnasinda GPU kullanimi 99 CPU kullanimi 35 40 da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu forumda aynı sorunu yaşayan bir arkadaşa daha denk geldim kendisi PSU'yu yükselterek bir nebze çözdüğünü yazmıştı. Sorunun anakart veya PSU olabilir. Seni birazdan o soruya da etiketleyeceğim kendinde okuyabilirsin.

PSU 750W Hydro anakartta ASUS B650M yetmesi lazim aslinda.

Kart stok ayarda mı? DDU ile sürücüyü silip son sürücüyü tekrar yüklemeyi dener misiniz? Ayrıca sürücüyü tekrar yükledikten sonra oyunun dosya doğrulamasını da yapar mısınız?

Karti yeni taktim ayarlari hiç degistirmwdim sadece driver indirmistim. Dediginizi deneyeyim bir.

Ayrica bencmark r23 testinde islemcim cok fazla isiniyor macun degistirecegim sogutucuyu kontrol edicem ama bu dlss kare olusturmada fps dususunu etkiler mi ki

Çözüm buldunuz mu acaba?
Ben de hangi oyunda DLSS açarsam açayım hiçbir etkisi olmuyor dediğiniz gibi daha çok GPU kullanımını düşürüp FPS de düşürüyor. Performance ve quality mode için de geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı