RTX 4070 - R5 5600 sistem 1080p'de darboğaz yapar mı?

BarışBskn

Centipat
Daha fazla  
Hocam 4070 kullanıcısı olarak size sormak istediğim birkaç şey var öncelikle super ile arasında fark yok denecek kadar az fiyat olarak fakat hazır sistemlerde en az 5K artıyor bende hazır sistem alacağım. Mesela en ucuz superli sistem 40k iken 4070 30k sistem olarak. Beklemeye değer mi sizce param Max 30 çıkıyor. Ama superli sistem DDR 5 tabii. Bir de ekstra olarak QHD de kartdan memnun musunuz super çıktıktan sonra mı aldınız önce mi sistemi.

Bence super almaya gerek yok oyun tarafında ben sadece oyunda kullanıyorum bu kartı. DDR5 şu anda oyunlarda bir işe yaramıyor ve fazla pahalı DDR5 aldığıma pişman değilim ama olmasa da olurmuş tabii geleceğe yatırım. Ben 1080P'de kullanıyorum internetten gördüğüm izlediğim oyun videolarıyla 2K'da çok iyi iş yapan bir kart. Sistemi super çıkmadan önce aldım.

35k ya DDR 5 var kart aynı kart ama 5K daha çıkamıyorum ve işin içine soğutucu girdimi 37 falan buluyor. 40'a da superli 4070 sistem var yani demem şu ki gidiyor da gidiyor böyle.

Teşekkür ederim duruma göre bakıp alacağım sistemi.

Bu senin sistemden ucuz DDR5 ve sadece ekran kartı AMD. Bir yere gittiği yok aslında yayıncılık yapmıyorsan, Render vesaire yapmayı düşünmüyorsan Nvidia almak fazladan masraf oluyor hem de DDR4'te kalıyorsun öneri benim ki senin bileceğin iş. :)

35k ya DDR 5 var kart aynı kart ama 5K daha çıkamıyorum ve işin içine soğutucu girdimi 37 falan buluyor. 40'a da superli 4070 sistem var yani demem şu ki gidiyor da gidiyor böyle.

Teşekkür ederim duruma göre bakıp alacağım sistemi.

Attığınız sistem de AMD ekran kartı mevcut maalesef kendilerinden nefret ederim çok başım yandığı için yine de teşekkürler.
Hocam muhtemelen başınızın yandığı kart RX 500 serisi bir karttı. Tüm driver sorunlarını RX 5000 ve RX 6000 serilerinden sonra çözdüler içiniz rahat olsun. RX 7700 XT 4070 dengi bir karttır, onda da problem yaşamazsınız. Ben kendim de RX 6800 kullanıyorum ve memnunum

Bence super almaya gerek yok oyun tarafında ben sadece oyunda kullanıyorum bu kartı. DDR5 şu anda oyunlarda bir işe yaramıyor ve fazla pahalı DDR5 aldığıma pişman değilim ama olmasa da olurmuş tabii geleceğe yatırım. Ben 1080P'de kullanıyorum internetten gördüğüm izlediğim oyun videolarıyla 2K'da çok iyi iş yapan bir kart. Sistemi super çıkmadan önce aldım.

Teşekkür ederim 1080p de pek sıkıntı yaşamamışsınız anlaşılan. Tabii sistemler çok farklı.

Hocam muhtemelen başınızın yandığı kart RX 500 serisi bir karttı. Tüm driver sorunlarını RX 5000 ve RX 6000 serilerinden sonra çözdüler içiniz rahat olsun. RX 7700 XT 4070 dengi bir karttır, onda da problem yaşamazsınız. Ben kendim de RX 6800 kullanıyorum ve memnunum.

Maalesef geçen sene 6700 xtli bir sistem almıştım aldığım gün driver güncellemek için 3 günümü harcadım. Sıfır sisteme DDU'dan driver sildirdim. Format attım ama. Ama ne yaparsam yapayım güncelleyemedim. O zamanlar 1660 Ti'dan geçmiştim satıp sistemi. Ve inanın çok pişman olmuştum 3 gün kullandım ve yaşamadığım sorun kalmadı diyebilirim. Belli ki şanssızmışım biraz. Zaten sonrasında satıp 3060 Ti sisteme geçiş yaptım. Şu an da 4060 kullanıyorum ama sistemi sattım ve QHD için bir sistem bakıyorum.

Teşekkür ederim 1080p de pek sıkıntı yaşamamışsınız anlaşılan. Tabii sistemler çok farklı.

Maalesef geçen sene 6700 xtli bir sistem almıştım aldığım gün driver güncellemek için 3 günümü harcadım. Sıfır sisteme DDU'dan driver sildirdim. Format attım ama. Ama ne yaparsam yapayım güncelleyemedim. O zamanlar 1660 Ti'dan geçmiştim satıp sistemi. Ve inanın çok pişman olmuştum 3 gün kullandım ve yaşamadığım sorun kalmadı diyebilirim. Belli ki şanssızmışım biraz. Zaten sonrasında satıp 3060 Ti sisteme geçiş yaptım. Şu an da 4060 kullanıyorum ama sistemi sattım ve QHD için bir sistem bakıyorum.
Tüh, aslında AMD'nin kendi uygulaması var, otomatik olarak güncelliyor. Talihsizlik yaşamışsınız.

Tüh, aslında AMD'nin kendi uygulaması var, otomatik olarak güncelliyor. Talihsizlik yaşamışsınız.

Dostum sence o kadar cahil miyim defalarca konu açtım bu sorun yüzünden tabii ki de adrenalinden güncelledim ve olmuyordu yani.

Arkadaşlar ekstra olarak şöyle bir sistem buldum DDR 5 hangisi sizce?

Dostum sence o kadar cahil miyim defalarca konu açtım bu sorun yüzünden tabii ki de adrenalinden güncelledim ve olmuyordu yani.

Arkadaşlar ekstra olarak şöyle bir sistem buldum DDR 5 hangisi sizce?

Sende enteresan durumlar yaşanmış kendi tercihin tabi kullanmamak ama problem yaşayan sayısı bayağı az oyunlarda.

Sen 4060 kullanıyorum yazmışsın yorumlarda 4060'tan 4060ti'a geçmek pek mantıklı gelmedi. Elinde olan Kasa-PSU ve SSD'ye de para vereceksin üstüne.

Şu şekilde DDR5'e geçebilirsin 14 bin maliyet ile hem de RAM'in olabilecek en iyi DDR5'lerden olur ve 32gb olur. Aynı işlemci soğutucusu-kasa-PSU-SSD GPU ile devam edersin. Anakartı daha iyi bir modele de yükseltebilirsin hatta isteğe göre ben giriş seviyesi önerdim.

Sende enteresan durumlar yaşanmış kendi tercihin tabii kullanmamak ama problem yaşayan sayısı bayağı az oyunlarda.

Sen 4060 kullanıyorum yazmışsın yorumlarda 4060'tan 4060 Ti'a geçmek pek mantıklı gelmedi. Elinde olan kasa-PSU ve SSD'ye de para vereceksin üstüne.

Şu şekilde DDR5'e geçebilirsin 14 bin maliyet ile hem de RAM'in olabilecek en iyi DDR5'lerden olur ve 32 GB olur. Aynı işlemci soğutucusu-kasa-PSU-SSD GPU ile devam edersin. Anakartı daha iyi bir modele de yükseltebilirsin hatta isteğe göre ben giriş seviyesi önerdim.

Kasayı 23'e sattım hocam. 10k koyup 4070 DDR 5'e geçmek varken neden gereksiz 14K harcama yapayım bir de GPU fiyata dahil attığınız linklerde.

Kasayı 23'e sattım hocam. 10k koyup 4070 DDR 5'e geçmek varken neden gereksiz 14K harcama yapayım bir de GPU fiyata dahil attığınız linklerde.

Sistemi sattığını görmedim. Şuan elinde 4060 ekran kartı var diye düşünerek öyle bir öneri yapmıştım.

DDR4 4070 yerine en son attığın DDR5 4060ti sistemi alman daha mantıklı olur o bütçeleri verip DDR4'te kalmak mantıklı değil dediğim gibi. İleride ekran kartının yetmediğini düşündüğünde sadece ekran kartını yükseltmek daha kolay olur senin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı