RTX 4070 + Ryzen 5 7600 sistem alınır mı?

Bütçe
50.000'e kadar

light6125

Picopat
Daha fazla  
RTX 4070 + Ryzen 5 7600 sistem alınır mı?

Kendim 50K altı bir şey yapmaya çalıştım. Bilgisayardan pek anlamam ama bir arkadaşım RTX 4070+ Ryzen 5 7600 almamı söyledi. Yardımcı olur musunuz?

Pahalı olmuş, ayrıca Gamebooster çöpüne para verme.

Sence, alınır mı? 7600 ile 7500F ayni es deger guc.

Şuna RAM, sıvı soğutma, kasa ve bir de 980 Pro 2 TB alsan olur sana 40-45 kağıt.

Pahalı olmuş, ayrıca Game Booster çöpüne para verme.

Şuna RAM, sıvı soğutma, kasa ve bir de 980 Pro 2 TB alsan olur sana 40-45 kağıt.

RAM gerek yok. 16 GB yeterli, tek kanal olsa bile. Sivi sogutma lazim, 2K diyelim. Kasaya gerek yok, mesh. SSD MLD 1 TB kalabilir. Cunku ozellestirmeleri ates pahasi ama sistem guzel stok haliyle.

RAM gerek yok. 16 GB yeterli, tek kanal olsa bile. Sivi sogutma lazim, 2K diyelim. Kasaya gerek yok, mesh. SSD MLD 1 TB kalabilir. Cunku ozellestirmeleri ates pahasi ama sistem guzel stok haliyle.
Herkes ucuza kaçmak istemiyor bazen.
Hadi 980 Pro 1 TB ve CM ML240L V2 diyelim ortak paydada buluşalım. :)

16 GB şu an için yeterli ama ileride yetmeyecek gibi gözüküyor.

Gainward marka zaten. Palit'in yan kurulusu. İyidir.

Fark; sogutma, gorunum, OC modeliyse OC, garanti ve servis.

FPS'te herhangi bir fark yok yani. Bir de Valorant'ta düşük ayarlarda kaç FPS alabilir.

Gainward marka zaten. Palit'in yan kurulusu. İyidir.

Fark; sogutma, gorunum, OC modeliyse OC, garanti ve servis.

Sıvı soğutma olarak da şu NZXT'nin işlemci derecesi gösterenden istiyorumda iyi midir?

FPS'te herhangi bir fark yok yani. Bir de Valorant'ta düşük ayarlarda kaç FPS alabilir.

Eger OC modeli degilse ve sogutmasi devasa fark etmiyorsa evet, FPS fark etmez. Valorant testi icin 7500F, 4070 yazarak bakabilirsiniz, eger cikmazsa 7600, 4070 yazabilirsiniz.

Sıvı soğutma olarak da şu NZXT'nin işlemci derecesi gösterenden istiyorumda iyi midir?

En ucuz 240mm alabilirsiniz. Eyterli olur. Sistem icin butceniz 50k oldugundan 4070 Ti bir sistem olur ama isterseniz daha ucuz derseniz, attigim sistemle Gigabyte G27Q falan alabilirsiniz monitor.

Eger OC modeli degilse ve sogutmasi devasa fark etmiyorsa evet, FPS fark etmez. Valorant testi icin 7500F, 4070 yazarak bakabilirsiniz, eger cikmazsa 7600, 4070 yazabilirsiniz.

En ucuz 240mm alabilirsiniz. Eyterli olur. Sistem icin butceniz 50k oldugundan 4070 Ti bir sistem olur ama isterseniz daha ucuz derseniz, attigim sistemle Gigabyte G27Q falan alabilirsiniz monitor.

45k ya da 40k yapmaya çalışıyorum gerisi ile monitör almayı düşünüyorum şöyle 2K ya da 4K iyi olur monitör önerilerinizi yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı