RTX 4070 sistemde 2 defa Power tuşuna basmadan sistem açılmıyor

Asilzade37

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba;

- Power hariç sistem sıfır. Power farklı sistemlerde sorunsuz çalışıyor test edildi.

Donanım özellikleri:
-MSI Z790-P Wi-Fi DDR5.
-Intel 13700kf.
-RTX 4070.
-6600 MHz 16x2 RAM.
-Cool Master 750W.

2 defa Power tuşuna basmadan bilgisayar başlamıyor.

1 defa Power tuşuna basıyorum PC açılıyor anakartın üzerinde VGA LED'i yanıyor sönüyor PC açılmıyor. Power'a tekrar basıp kapatıyorum, tekrar basıp açtığımda PC açılıyor. Yani BIOS boot oluyor.
Sonra başlattan kapat diyorum tekrar Power'a bastığımda yine aynısı oluyor. Kapatıyorum açıyorum başlıyor.

Kontrol edilenler:
-BIOS güncel.
-Farklı Windows denendi.
-Power kablosu çıkartılıp statik alındı farklı prizlerde hatta topraklama sorunu olabilir diye farklı iş yerinde denendi.

-RAM'leri tek tek denediğimde sorunsuz PC açıld.
-Sonra ikisini tekrar taktım sadece slotların yeri değişti sorunsuz yine açıldı.
-RAM'leri eski slotların yerine aldım (açılmayan eski haline geri aldım) yine açıldı.

Tamam oldu dedim PC'yi kapattım monitör HDMI kablo ile TV'ye bağladım bekleme süresi dolduğu için kapanmış. Kontrol etmek için önce PC'yi açtım sonra monitörü açtım yine PC açılmadı. Power'dan kapattım açtım açıldı. Yani başa sardık.

Sonra tekrar PC'yi kapattım monitörü(TV) önce açtım Power'a bastım tek de açıldı. Tesadüf olabilir mi diye tekrar PC, kapat monitörü kapat, 15-20dk bekle tekrar önce monitörü sonra PC'yi açtım yine açıldı. Emin olmak için şimdi tekrar kapattım tekrar deneyeceğim. Eğer tekrar açılırsa çözemediğim bir sorun var.

Normal de monitörü hiç kapatmıyorum(kendi monitörüm display ile bağlı) kendi özelliği varsa kapanıyorsa bilmiyorum öyle bile olsa PC açıkken kapat ya da yeniden başlat dediğimde açılmıyor.

Çözüm öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı