RTX 4070 sistemde ekranda küçük beyaz çizgiler çıkıyor

FRAGX

Hectopat
RAM
XPG Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz CL16. 2x8
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria G2 lRC20Z001tg8.
Ekran kartı
Palit RTX 4070 Dual.
Anakart
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
İşlemci
CPU: Ryzen 5 5600.
Arkadaşlar bazen ekranda küçük beyaz çizgiler çıkıyor ve bu çok hızlı oluyor görüntüsünü alamıyorum, bazen ise ekran çok hızlı gidip geliyor gibi oluyor. Bu gibi sorunlar neden olabilir?

GPU: RTX 4070.
CPU: Ryzen 5 5600.
PSU: Corsair CX650F.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
RAM: XPG Gammix D30 XPG 8 GB 3200 MHz CL16. 2X8.
SSD: Kioxia Exceria G2 lRC20Z001tg8.

Display kablosunu düzgün taktığından emin ol benim de ekranımda tuhaf pikseller oluşabiliyor kabloyu düzeltince düzeliyor. Eğer devam ederse farklı portlara takmayı dene.

G-SYNC kapatıp deneyin.

G-SYNC kapatıp deneyin.

Deneyeyim hocam ama yanlış hatırlamıyorsam G-SYNC kapalıyken de oluyordu.

G-Sync kapatıp deneyin.

Hocam her parçanın garantisi devam ediyor, bana bu nedenlerin hangi parçalardan kaynaklanabileceğini söylerseniz çok memnun kalırım, yazılımsal olarak bir sorun yok daha yeni Windows kurdum tertemiz PC şu an.

Monitör kablosundan olmadığını kesinleştirdim zaten. İşlemci, RAM, PSU, Anakart, SSD gibi parçalar görüntüye etki etmiyor diye biliyorum zaten. Geriye ekran kartı ve monitör kalıyor.

Hocam zaten ekran kartını aldıktan sonra başladı galiba, APU sistem kullanırken olmuyordu.
Yani yazılımsal sorun dediğin stok drivere çekilince düzelir. Nvidiadan bahsediyoruz AMD olsa anlarım. Nvidia'nın bozuk driver güncellemesi yollaması imkansıza yakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı