RTX 4070 sistemde PUBG çok düşük FPS

• Konuyu başlatan Rouly
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 186

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Steam PUBG'de 2K'da oyunu Ultra veya çok düşük oynamam fark etmiyor, 100 FPS altına hatta bazen 60 FPS'e kadar düşüyor. Aynı sistemi kullanan diğer kişiler los leones gibi kalabalık alanlarda 2K her şey Ultra 140-190 FPS alırken ben neden yerlerde sürünüyorum anlamadım.

İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F MPK 5.0GHz
Anakart: ASUS Prime A620M-K 6400MHz.
Ekran kartı: Galax GeForce RTX 4070 1-Click OC 2X 12 GB.
RAM: XPG Lancer RGB 32 GB (1x32 GB) 5600MHz CL36 DDR5 RAM.
SSD: Kingston 1TB KC3000.
Kasa: XPG valor Air Rainbow RGB siyah mid Tower XPG kyber 750W 80+ Gold.

Denemediğim şey kalmadı.

Son düzenleme:
2K'da oyunu Ultra veya çok düşük oynamam fark etmiyor, 100 FPS altına hatta bazen 60 FPS'e kadar düşüyor. Aynı sistemi kullanan diğer kişiler los leones gibi kalabalık alanlarda 2K her şey Ultra 140-190 FPS alırken ben neden yerlerde sürünüyorum anlamadım.

İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F MPK 5.0GHz
Anakart: ASUS Prime A620M-K 6400MHz.
Ekran kartı: Galax GeForce RTX 4070 1-Click OC 2X 12 GB.
RAM: XPG Lancer RGB 32 GB (1x32 GB) 5600MHz CL36 DDR5 RAM.
SSD: Kingston 1TB kc3000.
Kasa: XPG valor Air Rainbow RGB siyah mid Tower XPG kyber 750W 80+ Gold.

Denemediğim şey kalmadı.

Kullandığın sistemde o kadar düşük FPS almana imkan yok. Optimizasyon sorunu olan bir emülatör kullanıyorsundur.

Termal macunun kalitesizliğinden mi acaba ısı sorunları gibi bir şey olma ihtimali olabilir bu sadece PUBG Mobile için mi geçerli yoksa her oyun için mi geçerli ekran kartının sıcaklık değerleri nedir?

Termal macunun kalitesizliğinden mi acaba ısı sorunları gibi bir şey olma ihtimali olabilir bu sadece PUBG Mobile için mi geçerli yoksa her oyun için mi geçerli ekran kartının sıcaklık değerleri nedir?
Termal macununu kaliteli almıştım, ismini eve gittiğimde bakarım ama sorunun ısı olduğunu sanmıyorum. Ekran kartı ve işlemci serin çalışıyor. Sadece Steam PUBG'de böyle. 2K RDR2 her şey ultra DLSS kapalı 85-100 FPS, DLSS tamamen kalitede 100-120 FPS veriyor.

Sistem sıcaklıklarını kontrol et normal ise, GPU yazılımından uygulama için yüksek performans ataması yap yine olmadıysa, GPU sürücüsünü sil yeniden yükle, sorun devam ediyorsa Aygıt Yöneticisi'nden sorunlu çalışan sürücü var mı kontrol et, yoksa işlemci chipsetlerini işlemcinin kendi sitesinden güncelle muhtemelen çakışma vardır. Sorun hala devam ediyorsa hafızadan kaynaklı ya da oyunun dosya bütünlüğü ile alakalı bir sorun vardır.

Sistem sıcaklıklarını kontrol et normal ise, GPU yazılımından uygulama için yüksek performans ataması yap yine olmadıysa, GPU sürücüsünü sil yeniden yükle, sorun devam ediyorsa Aygıt Yöneticisi'nden sorunlu çalışan sürücü var mı kontrol et, yoksa işlemci chipsetlerini işlemcinin kendi sitesinden güncelle muhtemelen çakışma vardır. Sorun hala devam ediyorsa hafızadan kaynaklı ya da oyunun dosya bütünlüğü ile alakalı bir sorun vardır.
Sıcaklıklar serin. İşlemci chipseti hariç hariç diğerlerini denedim. Sabah dediğini denerim.

Geri
Yukarı