RTX 4070 sistemimde oyunlarda çökme sorunu

Bugzz

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, şu an yeni toplamış olduğum sistemimde oyunlarda çökme meydana geliyor daha 1 hafta bile olmadı PC'yi toplayaı.
Valorant'ı denedim bunda zaten poligona giriyorum en fazla 5 dk sonra ekran kartı sürücüsü çöktü hatası alıyorum internetteki her şeyi denedim ama bu hata düzelmedi.
Witcher 3'ü denedim ilk başta DirectX 12'de oyun direk çöküyordu sonra DirectX 11 aldım ilk başta sıkıntı yoktu şu an bunda da çöküyor yarım saat 1 saat oynuyorum değişiyor, sonra çöküyor.
Star Wars Jedi fallen denedim bunda da ilk başta çöktü sonra FPS sabitledim düzeldi.
Ama bugün yine oyuna girdim aynı Witcher'daki gibi biraz oynadıktan sonra bu çökmeye başladı.
Ondan öncesinde Paladins starbound gibi oyunlar oynadım onlarda bir sıkıntı yaşamadım.

Sistemim:
SSD: MLD M300 1TB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB okum.
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600 3.8 GHz 32MB önbellek 6 çekirdek.
Kasa: Thermaltake view 200 tg 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX.
RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) flare X5 6000MHz CL30 DDR5 am.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming OC 12 GB GDDR6X DL.
Anakart: Gigabyte A620M Gaming X 6400MHz(OC) DDR5 soket am5.

Soğutucum yok aklıma tek gelen işlemci çok ısındığında galiba güvenlik amaçlı kendini kapatıyormuş ekran kartım 50 60 civarlarında geziyor oyunlar ama işlemci 60 70 80 arası bir soğutucu alsam sorunu çözer mi acaba sizce sebebi nedir?

Hocam driverlarınızı güncellediniz mi?

Evet hocam güncel.

Hocam driverlarınızı güncellediniz mi?

Hatta Valorant'a sıkıntı yaşarken Rio'ta ticketta attım hocam. Zaten onlarda internetteki aynı işlemleri söylediler DDU'yla kaldırın tekrar kurun falan hepsini yaptım. Dahada cevap bekliyorum onlardan da.
OCCTyle ekran kartını da test ettim bi sıkıntı yok 70 çıkıp fanlar sayesinde 40 düşürdü kendini daha da çıkmadı sadece işlemci çıktıktan sonra 85 90 arası gezdi durdu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı