RTX 4070 Super Dual ekran kartı PSU'ya nasıl bağlanır?

BlackFootSanji

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda ekran kartımı değiştirdim. 4070 Super Dual EVO modeline geçtim. Fakat PSU kablosunu nasıl bağlayacağım bilmiyorum, kullandığım PSU TUF 650b 650W 80+ Bronze 4 X PCI-e 6+2 kablosu var. Bunları nasıl bağlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağından 8 pin bir PCI-E kablosunu ekran kartına takacaksınız hocam. 6+2 de olabilir, yeter ki 8 pin olsun. Ama 650w 80+ Bronze güç kaynağının 4070S'e yetebileceğinden pek emin değilim. En azından 80+ Gold olsaydı kafanız rahat olurdu.

Güç kaynağından 8 pin bir PCI-E kablosunu ekran kartına takacaksınız hocam. 6+2 de olabilir, yeter ki 8 pin olsun. Ama 650w 80+ Bronze güç kaynağının 4070S'e yetebileceğinden pek emin değilim. En azından 80+ Gold olsaydı kafanız rahat olurdu.
Kart yeni nesil güç bağlantısı kullanıyor yani 6+2 falan takmamanız gerekiyor. Kartın kutusunun içinden dönüştürücü çıkması lazım, gerektirdiği kabloları PSU'dan tak, 12 pinlik kısmı da ekran kartına tak.
Ayrıca verimlilik sertifikası PSU'nun kalitesiyle veya güç kapasitesiyle doğru orantılı olmak zorunda değil. Arkadaşın elindeki PSU bu kartı kolayca kaldırabilecek bir ünite.

Kart yeni nesil güç bağlantısı kullanıyor yani 6+2 falan takmamanız gerekiyor. Kartın kutusunun içinden dönüştürücü çıkması lazım, gerektirdiği kabloları PSU'dan tak, 12 pinlik kısmı da ekran kartına tak.
Ayrıca verimlilik sertifikası PSU'nun kalitesiyle veya güç kapasitesiyle doğru orantılı olmak zorunda değil. Arkadaşın elindeki PSU bu kartı kolayca kaldırabilecek bir ünite.
İlgili ekran kartına baktım ve sadece 8 pin güç girişi olduğunu gördüm. O sebeple 8 pin takılacak dedim.
1716406796685.png

Pinler 6+2 şeklinde olabilir 8 pin olması gerek.

İlgili ekran kartına baktım ve sadece 8 pin güç girişi olduğunu gördüm. O sebeple 8 pin takılacak dedim.
Değil. 12VHPWR kullanıyor bu kart.

Eki Görüntüle 2202215
Evo modeli değil bu düz Dual. Konuda Evo modeli olduğu belirtilmiş.

Değil. 12VHPWR kullanıyor bu kart.

Evo modeli değil bu düz Dual. Konuda Evo modeli olduğu belirtilmiş.
Evet EVO diye belirtilmiş. Ya ilk seferde görmedim ya da sonradan eklenmiş.
Ekran kartı kutusunda dönüştürücü mutlaka vardır. O aparat ile güç kaynağına bağlanır.

Çok teşekkür ederim, hata yapmamak adına 4 Pcei kablosu olduğundan herhangi 2 tanesini takmamda bir sakınca var mı acaba? Bide atlamamam gereken bir husus var mı ?

Geri
Yukarı