RTX 4070 Super sistem alınır mı?

Daha cok FPS oyunları oynuyorum hikaye oyunu da oynarım fakat 2K değil.
Bu arkadaşa çok itibar etme. Darboğaz diye bilinen mesele; ekran kartının vermeye çalıştığı maksimum FPS'i işlemcinin yetersiz kalması nedeniyle verememesi, bu nedenle takılma gibi sorunların oluşmasından ibarettir. Ekran kartı %90'larda çalışıyorsa çok fazla hissetmeyebilirsin ama %80'lere düştüğünde problem oluyor genelde. Oyunun grafik kalitesini veya çözünürlüğü artırdığında darboğaz düşecektir çünkü ekran kartı daha fazla zorlanacağından %100 kullanımlara yaklaşacak, işlemcinin üzerindeki yükü azaltacaktır.

FPS oyunlarında zaten işlemci darboğazı olması normal olduğundan dolayı problem yaşamazsın. AAA oyunlarda da problem yaşayacağını sanmıyorum.

Neyi var anlamadım nesi garip geldi.
Yanlış bilgi çünkü. O saçma sapan bilgiyi nerede duyduysan bir daha oradan bilgi alma.

Çözünürlüğü veya grafikleri ne kadar arttırırsan darboğaz o kadar düşer.

Yanlış bilgi çünkü. O saçma sapan bilgiyi nerede duyduysan bir daha oradan bilgi alma.

Çözünürlüğü veya grafikleri ne kadar arttırırsan darboğaz o kadar düşer.

Dediğiniz gibi düşer ama neyin darboğaz yaptı önemlidir. Yeniden araştırdım bendemi sorun var diye darboğaz var fakat o kadar önemsencek kadar değil yapmaz değil ama o kadar yapmaz bir sorun çıkmaz yani.

Var mıymış sende sorun?
Yok yine kendinde kusur bulamamış.
Dediğiniz gibi düşer ama neyin darboğaz yaptı önemlidir. Yeniden araştırdım bendemi sorun var diye darboğaz var fakat o kadar önemsencek kadar değil yapmaz değil ama o kadar yapmaz bir sorun çıkmaz yani.
Azıcık bile bilgisi olmamasına ve yanlış bilgiler vermesine rağmen hala bilmediği konuda haklı çıkmaya çalışan klasik tiplerden.

Buldum hocam konu fazla uzamasın istiyorum luzumsuz tartışmaya gerek yok bilmedim konularda değil konuyu sonlandırmak istiyorum ya siz?
Yanlış bilgi uyarın hayırlı olsun. İyi akşamlar. 🙂

Geri
Yukarı