Çözüldü RTX 4070 Super'li sistemde oyunlar siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

serden93

Attopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4070
İşlemci
i7-14700KF
Merhaba.
Yeni PC aldım her şey stabil çalışıyor görünüyor ama oyunlar açılmıyor. Siyah ekranda kalıyor. Bazı oyunlar direkt kapanıyor hata vermiyor. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Anakart: ASUS Prime B760M-K
İşlemci: i7-14700KF Intel.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 4070 Super.
RAM: 16 GB.
SSS: 1 TB.

Çözüm
Format attım BIOS güncellemside yaptm. Temiz kuulum yaptım ama sorunu çözemedim. Bazı test programları ile ekran kartı veya sistemi test ediyorum hata vermiyor. Çözemedim.

Merhaba OCTT test yaptım ekran kartı hata verdi sonra bir anda düzeldi hata ekran kartından kaynaklı muhtemelen servise göndermeyi düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan olursa OCTT indirip test yapmalarında fayda var.
Nvidia sürücüsünü tekrar indirin ve kurulum yaparken "Temiz Kurulum" seçeneğine tik atarak kurun. Aynı sorun geçen ay topladığım 4070 Super'li sistemde başıma denk geldi bu şekilde çözüldü. Tabii ki başka bir şey de olabilir ama denemekte fayda var diyorum.

Intel i913900KF işlemcili arkadaşımda da hata verip bazı oyunlar açılmıyordu Windows 10'a geçinde bir nebze azalmıştı ama en son BIOS güncellemelerini vs yapınca hiç hata almamıştı.

Format attım BIOS güncellemside yaptm. Temiz kuulum yaptım ama sorunu çözemedim. Bazı test programları ile ekran kartı veya sistemi test ediyorum hata vermiyor. Çözemedim.

Merhaba OCTT test yaptım ekran kartı hata verdi sonra bir anda düzeldi hata ekran kartından kaynaklı muhtemelen servise göndermeyi düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan olursa OCTT indirip test yapmalarında fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı