RTX 4070 Ti bilgisayar toplama

Bütçe
45000

salinbey

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE RTX 3060TI 8GB
Ryzen 5 5500
32GB 3200MHz RAM
Kingston 1TB ssd

PHILIPS 27M2C5500W-00
Merhaba arkadaşlar. Max 45k 50k arası bir kasa toplamak istiyorum. Oyun için kullanacağım. Ve önerdiğiniz sistemin parçalarının hepsi monte edip gönderen bir siteden olursa ya da hazır kasada oynama yapılabilecek türden bir şey olursa iyi olur.

32 GB RAM.
NZXT'nin beyaz kasalarından olursa iyi olur.
RTX 4070 veya 4070 Ti.

Ve bir bilgisayarcıya sordum "abi kasa toplar mısın" diye, fotoğraftaki listeyi verdi. Ona da bakabilirseniz iyi olur.
16860786631373664991675683501128.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bu arkadaş kimse bundan pc alınmaz, öncelikle 4070 gibi bir ekran kartının önerilen PSU sistemi en az 650 olmalı, 750 tercih edilmeli, sana 600 W yazmış o tamamen saçmalık seviyesinde.
2 TB SSD nasıl 650 TL oluyor onu anlamış değilim, en ucuzu piyasada 2300 TL, sana 2 TB yazmış 512 verecek muhtemelen, onun fiyatı da piyasada 676 TL görünüyor.
İşlemci ve GPU darboğaz yapar, daha güçlü bir işlemci seçilmeliydi.
2x8 GB RAM 5250 TL olmaz, 3000, 3200, 3600 MHz RAM gayet yeterli olacaktır, 2x16 3600 RAM 2000 TL civarı eder.
Sözün özü bu arkadaşla alışveriş yapma.

Ekran kartı da kodundan anladığım kadarıyla İnno3D RTX 4070 Twin 2x, bunun piyasa fiyatı da 17400 TL, 21 bin TL ile Gigabyte veya MSI 4070 ekran kartı alınabilir.

Dostum bu arkadaş kimse bundan PC alınmaz, öncelikle 4070 gibi bir ekran kartının önerilen PSU sistemi en az 650 olmalı, 750 tercih edilmeli, sana 600W yazmış o tamamen saçmalık seviyesinde.
2 TB SSD nasıl 650 TL oluyor onu anlamış değilim, en ucuzu piyasada 2300 TL, sana 2 TB yazmış 512 verecek muhtemelen, onun fiyatı da piyasada 676 TL görünüyor.
İşlemci ve GPU darboğaz yapar, daha güçlü bir işlemci seçilmeliydi.
2x8 GB RAM 5250 TL olmaz, 3000, 3200, 3600 MHz RAM gayet yeterli olacaktır, 2x16 3600 RAM 2000 TL civarı eder.
Sözün özü bu arkadaşla alışveriş yapma.

Ekran kartı da kodundan anladığım kadarıyla INNO3D RTX 4070 Twin 2X, bunun piyasa fiyatı da 17400 TL, 21 bin TL ile Gigabyte veya MSI 4070 ekran kartı alınabilir.

Raflarında RTX ekran kartlarını dolu dolu gorunce ben de guvendim herhalde bir bildiği vardır dedim :D

Raflarında RTX ekran kartlarını dolu dolu gorunce ben de guvendim herhalde bir bildiği vardır dedim :D
Dostum oynadığın oyunların özelliklerini yazarsan sana güzel bi sistem ya toplarız ya da hazır sistem bulur özelleştiririz. 2 k hikayeli oyunlar mı oynuyorsun yoksa FPS odaklı oyunlar mı?

Seni monitörden bile kazıklamaya çalışmış, onun da ederi 6900 TL, adam parça üzerinden ayrı kazanmış, bir de toplama ücreti alır senden muhtemelen, fena ayar oldum adama.

Asla ama asla öyle şeylere güvenmeyin. Bir akrabamın mağazası vardı ve o kutuların hepsi neredeyse boş sadece 2 veya 3 tanesi dolu onları alıp göstermek için filan koyuyorlardı. Benim size naçizane tavsiyem, PC bileşenlerinin özelliklerini internetten olsun yakınınız varsa sorarak öğrenip internetten toplamak olacak. Tabii ki zaman ve maddi bir acele, sıkıntı yoksa. Bu konuda detaylı bilgi verirseniz bende yardımcı olabilirim (ne tür PC istiyorsanız size parça önerilerinde bulunabilirim. Saygılar.

Dostum oynadığın oyunların özelliklerini yazarsan sana güzel bir sistem ya toplarız ya da hazır sistem bulur özelleştiririz. 2 k hikayeli oyunlar mı oynuyorsun yoksa FPS odaklı oyunlar mı?

Seni monitörden bile kazıklamaya çalışmış, onun da ederi 6900 TL, adam parça üzerinden ayrı kazanmış, bir de toplama ücreti alır senden muhtemelen, fena ayar oldum adama.

Hem FPS hem hikayeli oyunlar RDR Valorant gibi mesela.
Ama istedigim monitoru bulabilirsem 4K da oynarım her durumu kaldırabilecek bir makine olsun istiyorum mumkunse.

İyi ki yazmışım foruma yoksa fena kazık yiyecektim sağ olun.

Hem FPS hem hikayeli oyunlar RDR Valorant gibi mesela.
Ama istedigim monitoru bulabilirsem 4K da oynarım her durumu kaldırabilecek bir makine olsun istiyorum mumkunse.

İyi ki yazmışım foruma yoksa fena kazık yiyecektim sağ olun.
Dostum 4 k oyun oynamak için sadece monitör değil GPU da şart, ki o da en az 4080 olmalı, o senin bütçeni aşar. Sana 2 k rahat oyun oynatacak bir şeyler toparlamaya çalışalım.

Dostum 4 k oyun oynamak için sadece monitör değil GPU da şart, ki o da en az 4080 olmalı, o senin bütçeni aşar. Sana 2 k rahat oyun oynatacak bir şeyler toparlamaya çalışalım.

Tamamdır.

Geri
Yukarı