RTX 4070 Ti bir sistem önerisi

emirhanncck

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.
Aklımda ki sistemi sizlerle paylaşmak, parçaların uyumluluğu ve daha belirlenmemiş şeyler konusunda sizlerin fikirlerini almak istedim. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

SSD: Kingston KC3000 1TB 7000-6000 MB/s NVMe PCI-e 4.0 M.2 gen 4 SSD.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X sekiz çekirdek 4.50 GHz.

Ekran kartı: RTX 4070 Ti 12 GB ( modeli konusunda kafam karışık önerilerinizi bekliyorum.)

Anakart: MSI MAG B650 Tomahawk Wi-Fi AMD5 DDR5 ATX anakart.

PSU: MSI 850W MPG A850GF 80+ Gold tam modüler güç kaynağı.

RAM: Kingston Fury Beast RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL36.

Aklımda işlemci soğutucu ve kasa yok lakin kasa olarak Corsair'den bir şey seçmeyi istiyorum. Tekrardan teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum. ( sadece sistem toplama dönemimde parça araştırması yaptım pek bir bilgim yok şimdiden affola)

Son düzenleyen: Moderatör:
4070 Ti 12 GB olmasından dolayı AMD tarafında bir karta geçmenizi öneririm, 20klık kartlarda 12 GB VRAM var şaka gibi :)

Ayrıca parçalar güzel fakat toplam fiyat'ıda önemli, belki daha iyi bir şey toplanabilir bu fiyata.

Öncelikle herkese merhaba.
Aklımda ki sistemi sizlerle paylaşmak, parçaların uyumluluğu ve daha belirlenmemiş şeyler konusunda sizlerin fikirlerini almak istedim. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

SSD: Kingston KC3000 1TB 7000-6000 MB/s NVMe PCI-e 4.0 M.2 gen 4 SSD.

İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X sekiz çekirdek 4.50 GHz.

Ekran kartı: RTX 4070 Ti 12 GB ( modeli konusunda kafam karışık önerilerinizi bekliyorum.)

Anakart: MSI MAG B650 Tomahawk Wi-Fi AMD5 DDR5 ATX anakart.

PSU: MSI 850W MPG A850GF 80+ Gold tam modüler güç kaynağı.

RAM: Kingston Fury Beast RGB 32 GB (2x16) 6000 MHz DDR5 CL36.

Aklımda işlemci soğutucu ve kasa yok lakin kasa olarak Corsair'den bir şey seçmeyi istiyorum. Tekrardan teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum. ( sadece sistem toplama dönemimde parça araştırması yaptım pek bir bilgim yok şimdiden affola)
32 GB ram yayıncı değilsen o kadar da gerekli değil bence. Oynadığın, açtığın uygulamalar daha hızlı açılır ama 16 GB da işini görür. Kısaca yayıncı değilsen boşa para verirsin.

32 GB RAM yayıncı değilsen o kadar da gerekli değil bence. Oynadığın, açtığın uygulamalar daha hızlı açılır ama 16 GB da işini görür. Kısaca yayıncı değilsen boşa para verirsin.

16 GB de 8 gibi yavaş yavaş yetersiz gelmeye başlayacak, uzun vade için 32 GB güzel bir tercih ayrıca bu kadar üst seviye bir sisteme 16 GB de yakışmaz bence.

4070 Ti 12 GB olmasından dolayı AMD tarafında bir karta geçmenizi öneririm, 20klık kartlarda 12 GB VRAM var şaka gibi :)

Hocam AMD kanadına geçmeyi çok düşünmüştüm ama NVIDIA kanadı bana çok daha mantıklı geldi. Aklımı tek kurcalayan sizin de bahsettiğiniz gibi VRAM ama onun dışında tercihim NVIDIA'dan sanırım. ( Drive'ları ile çok boğuşmuştum AMD'nin bir de ondan dolayı bir ön yargım var)

32 GB RAM yayıncı değilsen o kadar da gerekli değil bence. Oynadığın, açtığın uygulamalar daha hızlı açılır ama 16 GB da işini görür. Kısaca yayıncı değilsen boşa para verirsin.

Hocam kullanacağım uygulamalar için kesinlikle RAM gerekiyor ondan dolayı 32 GB seçtim.

Hocam AMD kanadına geçmeyi çok düşünmüştüm ama NVIDIA kanadı bana çok daha mantıklı geldi. Aklımı tek kurcalayan sizin de bahsettiğiniz gibi VRAM ama onun dışında tercihim NVIDIA'dan sanırım. ( Drive'ları ile çok boğuşmuştum AMD'nin bir de ondan dolayı bir ön yargım var)

Hocam siz bilirsiniz ama AMD kartlar NVIDIA'ya göre genel olarak daha ucuz ve oyun bakımından daha performanslı, render, modelleme gibi işlerde kullanmayacaksanız AMD daha iyi olur ayrıca bahsettiğiniz driver sorunları 5000 serisinde var, yine de karışmak istemem sizin tercihiniz.

Hocam siz bilirsiniz ama AMD kartlar NVIDIA'ya göre genel olarak daha ucuz ve oyun bakımından daha performanslı, render, modelleme gibi işlerde kullanmayacaksanız AMD daha iyi olur ayrıca bahsettiğiniz driver sorunları 5000 serisinde var, yine de karışmak istemem sizin tercihiniz.

Maalesef hocam AMD konusunda önyargımı kırabilsem oraya geçerim ama maalesef çok çekiniyorum. Sistemin uyumluluğu ve onun dışında önerilerinizi alabilir miyim? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Maalesef hocam AMD konusunda önyargımı kırabilsem oraya geçerim ama maalesef çok çekiniyorum. Sistemin uyumluluğu ve onun dışında önerilerinizi alabilir miyim? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Hocam sistemde bir sıkıntı yok, gayet güzel bir sistem ama fiyatı da önemli toplam fiyat ne oluyor? Belki daha iyi bir şey toplanabilir o fiyatlara.

Hocam sistemde bir sıkıntı yok, gayet güzel bir sistem ama fiyatı da önemli toplam fiyat ne oluyor? Belki daha iyi bir şey toplanabilir o fiyatlara.

Hocam parçaları seçtikten sonra direkt foruma yazdım, burada ki arkadaşların fikirlerini dikkate alıp belki donanımlarda değişim olur diye detaylı bir fiyat araştırması yapmadım maalesef. İşlemciden, anakarttan vesaire kısmamaya çalıştım ondan dolayı belki fiyatı fazla olabilir.

Sistem kendi içinde uyumlu dostum.
Markalar arasında soğutma farkı var sadece, düşük fiyatlı ama üreticinin prime modellerinden almanı tavsiye ederim ekran kartı için.
Deepcool, ID cooling, corsair marka 240 mm sıvı soğutma sistemine yeterli olur.
Ssd olarak fury renegade modeline de bakabilirsin, çok fiyat farkı yoktu en son.

Geri
Yukarı