RTX 4070 Ti ekran kartı nasıl test edilir?

Mtbzks

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 1-2 ay içerisinde PC toplamayı düşünüyorum, 4070 Ti ekran kartı satın aldım erkenden fiyatının artmasından korktuğum için. i7 7700 işlemcim var, ekran kartında bir sorun olup olmadığını test etmek için bilgisayarıma taksam ekran kartına bir zarar gelir mi, herhangi bir problem yaşar mıyım?

Merhaba. 1-2 ay içerisinde PC toplamayı düşünüyorum, 4070 Ti ekran kartı satın aldım erkenden fiyatının artmasından korktuğum için. i7 7700 işlemcim var, ekran kartında bir sorun olup olmadığını test etmek için bilgisayarıma taksam ekran kartına bir zarar gelir mi, herhangi bir problem yaşar mıyım?

Darboğaz dışında bir sorun yaşamazsınız ama yapacağınız testler doğru sonuç vermeyebilir. Yanlış bilmiyorsam RTX4000 serisi PCI-e 4 ile tam performans verebiliyor. PCI-E3 ve i7 7700 yüzünden tam performansını veremeyecektir.

PSU yeterli ise test yapmanda sıkıntı yok. Sadece darboğaz oluşabilir.

Darboğaz dışında bir sorun yaşamazsınız ama yapacağınız testler doğru sonuç vermeyebilir. Yanlış bilmiyorsam RTX4000 serisi PCI-e 4 ile tam performans verebiliyor. PCI-E3 ve i7 7700 yüzünden tam performansını veremeyecektir.
Perfomans olarak değil sadece çalışıp çalışmadığına, bir sorun olup olmadığına bakmak istiyorum.

Performans olarak değil sadece çalışıp çalışmadığına, bir sorun olup olmadığına bakmak istiyorum.

Bakabilirsiniz hocam. Bir sıkıntı çıkmaz. Bir de güç kaynağınız ne? Kaç W destekliyor. Eğer GPU yükü gerektirecek bir iş yapmak isterseniz ve PSU yetersizse sistem kapanabilir.

Güç kaynağınız yeterli ise deneyebilirsiniz. Ancak kartın güç bağlantı şemasında olduğu gibi aldığınız modele göre 2X ya da 3X 8 pin kabloya ihtiyacınız olacak kutudan çıkan dönüştürücüyle güç vermek için. Tabii 16 pinli güncel bir güç kaynağına sahipseniz bunlara gerek kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı