RTX 4070 Ti için sistem önerisi

O sistemde 5 7600 kendi stok soğutucusuyla geliyor zaten.
Özelleştir kısmından kasayı 4000X yapabilirsiniz. Çok estetik bir kasa ve içinde gelen PSU Corsair cx750f'tir. Kaliteli bir PSU'dur.

O sistemde 5 7600 kendi stok soğutucusuyla geliyor zaten.
Özelleştir kısmından kasayı 4000X yapabilirsiniz. Çok estetik bir kasa ve içinde gelen PSU Corsair cx750f'tir. Kaliteli bir PSU'dur.
Ryzen 5 3600x in soğutucusu daha iyi bir soğutucu sanırım, onun için değiştirmek istiyorum. Stock soğutucusu ile ryzen 5 7600 95 derece cıvarlarına çıkabiliyormuş çünkü. Uzun ömürlü olması adına olabildiğince soğutmak gerek.
Kasayı özelleştirirken hazır sistemdeki PSU nun 12V'ta 600W ilettiğini bilmiyordum ne yazık ki. Şimdi değiştirmeye çalışsam hem baya uğraştırırlar, hem de iadesini filan beklemek gerekir. 750W için mevcut psu' nun üzerine fazladan 2400 tl de eklenmesi biraz fazla gibi geldi.

Önerileriniz için çok teşekkürler. Sipariş vermiş olduğum PNY GeForce RTX 4070 Ti XLR i iptal ettirdim ve Alfa V1 Oyun Bilgisayarı – GeForce RTX 4070TI – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri sistemini satın aldım. Araştırdığım kadarıyla ekran kartları soğutma performansı olarak da birbirine denk, işlemci vs. de özellikle 1440p de darboğaza neden olmayacak kadar iyi gibi. 32 gb ram ve anakart da fiyat performans olarak oldukça ideal geldi. Bir tek güç kaynağını ileride sisteme yeni bir upgrade yaptığımda değiştirmem gerekebilir gibi. 650W olsa da 12V'ta 600W iletiyor.
İşlemci soğutucusunda sanırım benim şu an kullandığım Ryzen 5 3600x' in soğutucusu uyumluymuş Ryzen 5 7600 ile ama emin değilim. Bilgisi olan arkadaş var yardımcı olur ise çok memnum olurum.
Eğer sistem veya parçaları hakkında gözümden kaçan bir sıkıntılı bir parça vs. var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Güzel seçim yapmışsınız, güle güle kullanın, önerilen diğer 2 sistem darboğaz yapardı.

Bu işlemciyi stok soğutucu ile soğutamazsınız, en azından 240 mm sıvı soğutucu temin etmeniz gerekir.

Güzel seçim yapmışsınız, güle güle kullanın, önerilen diğer 2 sistem darboğaz yapardı.

Bu işlemciyi stok soğutucu ile soğutamazsınız, en azından 240 mm sıvı soğutucu temin etmeniz gerekir.
Teşekkürler, darboğaz konusunda biraz gergindim gerçekten.
Soğutucu olarak daha önce hiç sıvı soğutucu kullanmadım, bu sistem için fiyat performans olarak önerebileceğiniz sıvı soğutu var mıdır?

Teşekkürler, darboğaz konusunda biraz gergindim gerçekten.
Soğutucu olarak daha önce hiç sıvı soğutucu kullanmadım, bu sistem için fiyat performans olarak önerebileceğiniz sıvı soğutu var mıdır?
Bütçede sorun yoksa 360 mm her zaman daha iyidir.

Corsair iCUE H150 CW-9060054-WW 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

240 mm için de bunu önerebilirim.

MSI MAG CORELIQUID B240 ARGB 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Geri
Yukarı