RTX 4070 Ti kullananlar performansından memnun mu?

Tarikme

Hectopat
Bende bu kartı alıp 1440p çözünürlükte kullanmayı düşünüyorum.

İnceleme videolarına baktığımda VRAM'in bazı oyunlarda sıkıntı çıkardığı gözüküyor ama bazı videolarda da gözükmüyor.

Özellikle Hogwarts Legacy gibi oyunlarda Ultra + RT açınca bazı yerlerde yetersiz kaldığını gösteren videolar var.

Gerçekten böyle mi? VRAM'in ucu ucuna yettiği oyunlar mevcut mu?

Kullananlar olarak genel değerlendirmeniz nedir?

Not: AMD ilgilenmiyorum. Sadece bu kartı merak ediyorum.

Teşekkürler.

4K için günümüzde bile sıkıntılı Ray Tracing açınca. Fakat 2K'da uzun süreler idare edecektir DLSS 3.0 ile birlikte.
Çok normal, RT olsun olmasın bus width'e bakınca ''beni 4K'da kullanmayın'' diye bağırıyor kart. 2K için çok güzel ama. VRAM'i 16 olsaydı tadından yenmezdi. 4070'e üç adet(10-12-16 GB) farklı versiyon çıkarılacağı söyleniyor, asıl ihtiyaç 4070Ti tarafındayken.

Çoğunuzla aynı fikirdeyim ama kullananlardan gelen cevapları da merak ediyorum açıkçası. Sırf VRAM yüzünden tam 4080 alacaktım banka onay ekranında iptal ettim 4080 o paralara değmeyeceği için. Dedim içimden "saçmalama olm paran olsa da 29K verilmez RTX 4080'e" :)

4070 TI daha makul geldi.

@partylikeits1941 NVIDIA'nın bilerek 12GB olsun diye çıkarttığını düşünmüyorum bu kartı. Belli kalıplar dahilinde rahat olsun diye çıkarıyorlar modelleri. Bellek bant genişliğinden tut da Bus Width'e kadar.

Belli olacağı gibi belirli kırpılmalarda VRAM miktarı da beraberinde azalıyor, pastayı dilimle kesmiş gibi düşün.

•192 bit - 12GB
•256 bit - 16GB
•384 bit - 24GB

Ben memnunum AMD nin yazılım hatalarından korkanlar için güzel bit ercih 2K da ortalama 4-5 sene götürür ultra-high karışık. 2-3 yılda 1080p de götürse bence gayet iyi (ölene kadar kullanmak isteyenler için). Ama 4K oynamak istiyorsan zaten kart şimdi bile tıkanıyor bide yeni çıkacak oyunları düşün.

Ben memnunum AMD nin yazılım hatalarından korkanlar için güzel bit ercih 2K da ortalama 4-5 sene götürür ultra-high karışık. 2-3 yılda 1080p de götürse bence gayet iyi (ölene kadar kullanmak isteyenler için). Ama 4K oynamak istiyorsan zaten kart şimdi bile tıkanıyor bide yeni çıkacak oyunları düşün.
Hogwarts Legacy Ultra + RT ve Far Cry 6 HD Graphics + RT deneyebildiniz mi?

@partylikeits1941 NVIDIA'nın bilerek 12GB olsun diye çıkarttığını düşünmüyorum bu kartı. Belli kalıplar dahilinde rahat olsun diye çıkarıyorlar modelleri. Bellek bant genişliğinden tut da Bus Width'e kadar.

Belli olacağı gibi belirli kırpılmalarda VRAM miktarı da beraberinde azalıyor, pastayı dilimle kesmiş gibi düşün.

•192 bit - 12GB
•256 bit - 16GB
•384 bit - 24GB
Hocam konudan alakasız ama sizdeki kartta benimkiyle aynıymış 10dk lık furmak veya aida64 testi yaptınız mı ? Kaç derece gördü kart ?

2k da 3070 kullanıyorum. Daha vram şişen bir oyuna rastlamadım. Ancak ilginçtir ki 6600 XT kullanırken o da 8 GB olmasına rağmen FH5 de video bellek doldu hatası alıyordum. 3070 de 7 GB bile kullanmıyor oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı