RTX 4070 Ti, Minecraft'ta FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
RAM
32 GB DDR5 6000 MHz
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING RTX 4070 TI
Anakart
ASUS TUF B650M WIFI
İşlemci
Ryzen 5 7600
1.20.1 sürümünde arkadaşlarla modlu Minecraft oynadığımız bir sunucu vardı. Orada ping harici herhangi bir FPS düşmesi sorunu yaşamıyordum. Tek oyunculuda ise aşırı göze batacak FPS düşmesi sorunlarıyla karşılaştım. Sorun modlu/modsuz 1.20.1-1.18.2. sürümlerinin tamamında devam ediyor. FPS'im gayet yüksek olmasına rağmen hangi ayarı denersem deneyeyim düzelmedi. FPS düşmesi sorununa çözüm bulmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.20.1 sürümünde arkadaşlarla modlu Minecraft oynadığımız bir sunucu vardı. Orada ping harici herhangi bir FPS düşmesi sorunu yaşamıyordum. Tek oyunculuda ise aşırı göze batacak FPS düşmesi sorunlarıyla karşılaştım. Sorun modlu/modsuz 1.20.1-1.18.2. sürümlerinin tamamında devam ediyor. FPS'im gayet yüksek olmasına rağmen hangi ayarı denersem deneyeyim düzelmedi. FPS düşmesi sorununa çözüm bulmam gerekiyor.
iGPU'dan çalışıyor olabilir oyun.

Çözülmüyor. FPS drop/stuttering sorunu devam ediyor.
Anlamazlar hocam anlamazlar burada o sorunu asla aramıcan. Senin sisteme bak adamların söylediğine bak :D komedi. ( Belleği fazla harcayan şey var mı diyen var ) ( V-sync aç diyen var ) :D.

Hocam ben konu açtım en son gidip bir bakın orada video var onun gibi sorun yaşıyor musunuz? Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda.

Anlamazlar hocam anlamazlar burada o sorunu asla aramıcan. Senin sisteme bak adamların söylediğine bak :D komedi. ( Belleği fazla harcayan şey var mı diyen var ) ( V-sync aç diyen var ) :D.

Hocam ben konu açtım en son gidip bir bakın orada video var onun gibi sorun yaşıyor musunuz? Her oyunda olmasa da bazı oyunlarda.
Evet dediğiniz doğru. Yardımcı olmaya çalıştıklarını anlayabiliyorum ama çok fazla kişi ezbere iş yapıyor maalesef. Attığınız videodaki Warzone 3'te yaşanılan %1 FPS olayını yalnızca MC'de yaşıyorum.

FPS düşmesi sorununu Görev Yöneticisi'nden MC'ye öncelik ayarlarından en düşüğe çektiğimde halletmiştim bir dene isersen.
Deneyeceğim.
3060'la 30 FPS'in altına düştüğümü hatırlıyorum optifine sürümlerinde. Optifine Forge kullanıyorsan sürümü değişmek yardımcı olabilir.
Normal sıfır hailnde de aynı sorunu yaşıyorum. Forge sürümünü değiştirmeme rağmende düzelmedi.

Çok oyunculuda modlu/modsuz farketmeden hiçbir FPS drop sorunum olmuyor. bunun bir sebebi ve çözümü olmalı bence.
2024-03-24_18.15.50.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı