RTX 4070 Ti neden RTX 3080 Ti Suprim X'den az FPS veriyor?

Bu iyi olduğu anlamına gelmiyor. Şuan bile oyunlar 4K da 12gb vram kullanıyor daha ilerisi var ? 3090Tİ 4K da daha üstün 4070Tİ dan.
Ama çok güç tüketiyor. Onu ne yapacağız? Tamam 12 GB VRAM tam olarak yeterli değil 4K için ama ultra ayarlar da şart değil çoğu oyunda. Boş yere kaynak tüketiyorlar.

Son düzenleme:
Birazdan MSAA x4 olarak furmark testi yapcam benim kart ile aldığım FPS de fark olucak mi merak ettim arada 67 FPS var az değil. 1920x1080 furmark Rtx 4070 ti 254 FPS,rtx 3080 ti 321 FPS.

Yaklaşık 2 yıl sonra ultra değil high ayarlarda 60 fps zor alır dlss3 ile.
DLSS 3, yabana atılacak bir teknoloji değil. VRAM her şey değil, evet az olabilir ama her şey değil, öyle ya da böyle iyi performans gösterecektir, ayrıca bir nesil eski olan bir kartın ne üstünlüğü olacak 4070 Ti karşısında? 4070 Ti sürücü desteğini daha uzun süre alabilecek, belki NVIDIA daha yeni nesil bir kart olduğu için performans arttırıcı sürücüler yayınlayacak, nitekim geçmişte de olduğu gibi çoğu Pascal serisi GPU'ların bazı yeni nesil sürücülerde performans düşüşü olduğunu görmüştüm.

DLSS 3, yabana atılacak bir teknoloji değil. VRAM her şey değil, evet az olabilir ama her şey değil, öyle ya da böyle iyi performans gösterecektir, ayrıca bir nesil eski olan bir kartın ne üstünlüğü olacak 4070 Ti karşısında? 4070 Ti sürücü desteğini daha uzun süre alabilecek, belki NVIDIA daha yeni nesil bir kart olduğu için performans arttırıcı sürücüler yayınlayacak, nitekim geçmişte de olduğu gibi çoğu Pascal serisi GPU'ların bazı yeni nesil sürücülerde performans düşüşü olduğunu görmüştüm.
Evet DLLS3 yabana atılacak bir teknoloji değil ama 12gb vram farkıda yabana atılacak bir fark değil. 2K için 4070Tİ her türlü üstün fakat vram darboğazından çok fazla fps kaybedecek 4k da.

Evet DLSS3 yabana atılacak bir teknoloji değil ama 12 GB VRAM farkıda yabana atılacak bir fark değil. 2K için 4070 Ti her türlü üstün fakat VRAM darboğazından çok fazla FPS kaybedecek 4K da.

Ama bildiğim kadarıyla DLSS3 henüz daha birçok oyun desteklemiyor ve DLSS3 olmayan örneğin mimari tasarım programlarında saf gücünü kullanmak zorunda kalacak yani çok fazla ön plana çıkamayacak bu durumda.

3080 Ti testinde MSAA kapalı sanırım, aa samples 0 gösteriyor. 4070 Ti testinde MSAA kapatıp yapın.

Aynen MSAA 4X yapinca öyle oldu. RTX 4070 Ti 256 FPS, RTX 3080 Ti 182 FPS.

IMG_20230220_110524.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı