RTX 4070 Ti sistem açılışta %100 GPU kullanıyor

Resul38

Centipat
Bazen ilk açılışta PC masaüstünde bile donmaya başlıyor, ekran kartı kullanımı masaüstünde %100 civarlarında dolaşıyor ve PC'yi yeniden başlattığımda düzeliyor bu durum. Yakın zamanda chipset güncellemesi yapmamdan sonra bu durum daha fazla yaşanmaya başladı gibi. Aygıt Yöneticisi'nden AMD Radeon Graphics'i kaldırmayı düşünüyordum ama bir sorun yaratabilir mi diye sorayım dedim. Neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun?

1712068336926.png

AMD grafik yazılımı olmamalı sistemde. DDU ile bütün grafik sürücülerini kaldır. NVIDIA'nin güncel surucusunu indir ve kur.

AMD grafik yazılımı olmamalı sistemde. DDU ile bütün grafik sürücülerini kaldır. NVIDIA'nin güncel surucusunu indir ve kur.
Yoktu ama chipset güncellemesi yapayım derken yüklenmiş, direkt aygıt yöneticisinden uninstall yapsam yeterli olmaz mı acaba?

DDU ile AMD'yi kaldırdım ve Aygıt Yöneticisi'nden kalktı ve yerine Microsoft Basic display driver gelmiş.

Son düzenleme:
Yoktu ama chipset güncellemesi yapayım derken yüklenmiş, direkt Aygıt Yöneticisi'nden uninstall yapsam yeterli olmaz mı acaba?

DDU ile AMD'yi kaldırdım ve Aygıt Yöneticisi'nden kalktı ve yerine Microsoft Basic display driver gelmiş.

NVIDIA'nın sürücüsü kurulu değil mi? Sen dediğimi yap, DDU ile sürücülerin hepsini kaldır ve tekrar temiz kurulum yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı