RTX 4070 Ti Super vs RX 7900 XT

Ray Tracing'i kökleyeceğim diyorsan RTX 4070 Ti super, o kadara gerek yok düşük seviyede açsam kafi zaten her oyun bunu kullanmıyor, oynadığım oyunlarda da yok ve fazla FPS istiyorum diyorsan RX 7900XT.

Ha bu arada RX 7900XT RT performansı kesinlikle kötü değil 4070 Ti super örneğin Spider-Man 2'de RT ile 4K'da 40 verirken RX 7900XT 30 veriyor. Tabii 4K için göz önüne alınabilir bir fark bu.

Benim tercihim kesinlikle 4070 Ti Super'den yana olurdu, AMD hiç kullanmadım ama Nvidia'dan yana da yıllardır hiç sorun yaşamadım. Ayrıca, oyun performansları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim tercihim kesinlikle 4070 Ti Super'den yana olurdu, AMD hiç kullanmadım ama Nvidia'dan yana da yıllardır hiç sorun yaşamadım. Ayrıca, oyun performansları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu 4070Ti Super değil 4070ti. Düzgün karşılaştırma için attığıma bakabilirsiniz.

Bırak 7900'ı, 7800 bile daha iyi 4070'ten. 7900, 4090'a denk.
Lütfen yanlış bilgi vermeyin.
Ben 5090'a denk diye biliyorum hocam yanlış olmasın ? Tamam 4090 aşırı fahiş fiyatlı bir kart ve onu alacağınıza yarı fiyatına RX 7900XTX almak daha mantıklı olabilir ama performans olarak 4090'a yaklaşan bir kart yok maalesef ki.

Geri
Yukarı