RTX 4070 Ti ve i5 13400F sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
53.000

HamitC

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem toplama işlerinde çok olmasa da biraz bilgi sahibiyim. Arkadaşlarımın da yardımıyla aşağıdaki sistemi toplamayı düşünüyorum. Şu anlık sadece ekran kartı satın aldım.
Darboğaz durumu, sistem uyumu, işlemci soğutucu gerekliliği, monitör seçimi, kasa seçimi ve sistem hakkındaki öneri, görüş ve yorumlarınızı merak ediyorum. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. (AMD işlemci düşünmüyorum)

-Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti EAGLE OC 12 GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı
-Intel Core i5 13400F 3.30 GHz 10 Çekirdek 30 MB 1700p 10nm İşlemci
-MSI Pro H610M-G DDR4 3200 MHz Anakart
-Corsair 32 GB(2x16) Vengeance RGB Pro SL 3200MHz CL16 DDR4 RAM
-Kingston 1TB Fury Renegade NVMe Okuma 7300 MB-Yazma 6000 MB M.2 SSD
-Corsair 750W RMx White 80+ Gold Power Supply

Son düzenleyen: Moderatör:
2 bin TL fark ile islemciyi 13400F yapabilirsin. Total'de 40 civari burasi.

Dosya Ekleri

• IMG_8675.jpeg
    IMG_8675.jpeg
    141,6 KB · Görüntüleme: 60
Teşekkürler. Sistemde düzenlemelerimi yaptım. Benim sistemimle arasında 2k bandında fiyat farkı oluyor.
Anakartını daha iyi bir seviye geliyor ve SSD’den biraz kısmış bulunuyoruz.
Ekran kartı modellerini epey bir araştırmıştım. Zotac, Gigabyte Eagle OC’den daha düşük tierlerde görülüyor ortak kanı olarak.
Piyasadaki hazır sistemlere kıyasla güzel bir sistem bence.

Teşekkürler. Sistemde düzenlemelerimi yaptım. Benim sistemimle arasında 2K bandında fiyat farkı oluyor.
Anakartını daha iyi bir seviye geliyor ve SSD'den biraz kısmış bulunuyoruz.
Ekran kartı modellerini epey bir araştırmıştım. Zotac, Gigabyte eagle OC'den daha düşük tierlerde görülüyor ortak kanı olarak.
Piyasadaki hazır sistemlere kıyasla güzel bir sistem bence.

Nasil topladiniz bende 4070 Ti'li sistem dusunuyorum. Birlikte hareket ederiz olmadi. Yani en mantikli seyi yapmaya calisiyorum fiyat yukseldikce bu sefer aklim 7900XT'ye gidiyor. O kartta da goz ardi edilmeyecek 20 GB VRAM bulunuyor, 4070 Ti danda daha guclu bir kart. Kararsiz kaldim.

Nasil topladiniz bende 4070 Ti'li sistem dusunuyorum. Birlikte hareket ederiz olmadi. Yani en mantikli seyi yapmaya calisiyorum fiyat yukseldikce bu sefer aklim 7900XT'ye gidiyor. O kartta da goz ardi edilmeyecek 20 GB VRAM bulunuyor, 4070 Ti danda daha guclu bir kart. Kararsiz kaldim.
Yılbaşından önce tamamlamak kaydıyla indirim kovalamak lazım bence. Ben bileşenlerin indirimlerini takip ediyorum bu aralar fakat ekran kartı aldığım için hazır sistemlere pek bakmıyorum.
Ben nvidia ve intelden şaşmak istemedim açıkçası. Arkadaşlarımdan yardım alarak bu sisteme karar kıldım. Forumdaki işin piri arkadaşlardan yardım alarak güzel bir 7900 XT’li sistem toplayabilirsin. Ben şimdi yanlış yönlendirmeyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı