i5-13400F RTX 4070 Ti sistem toplama tavsiyesi

gamming laptop

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm değerli arkadaşlar, daha önce konu açmadım bu tarz forum yerlerinden bilgi almadim acemiyim eksiklerimi hoş görün, ayni zamanda PC konusunda da çok bilgi sahibi değilim. Ekran kartlarını epey araştırdım aklıma ve kalbime yatan 4070 Ti modeli oldu bütçeyi çok zorlamayım diye de 13400F işlemci ile tamamlamayı düşündüm (siz de uygun görürseniz). 30bin civarı oldu. Kasayı tamamlamak için sizden ricam diğer parçaları PC'yi kötü hale getirmeyecek şekilde öneride bulunmanız. Kısacası geriye kalan parçalar F/P ürünü olsun. Diğer parçaların piyasasını ve uyumunu bilmediğim için net bütçe belirleyemedim.

Selamünaleyküm değerli arkadaşlar, daha önce konu açmadım bu tarz forum yerlerinden bilgi almadim acemiyim eksiklerimi hoş görün, ayni zamanda PC konusunda da çok bilgi sahibi değilim. Ekran kartlarını epey araştırdım aklıma ve kalbime yatan 4070 Ti modeli oldu bütçeyi çok zorlamayım diye de 13400F işlemci ile tamamlamayı düşündüm (siz de uygun görürseniz). 30bin civarı oldu. Kasayı tamamlamak için sizden ricam diğer parçaları PC'yi kötü hale getirmeyecek şekilde öneride bulunmanız. Kısacası geriye kalan parçalar F/P ürünü olsun. Diğer parçaların piyasasını ve uyumunu bilmediğim için net bütçe belirleyemedim.

Intel bir işlemci yerine AM5 kullanmanızı öneririm paranız çöp olmasın.

Model önerin hocam. Hatta uyumu yakalayabilmem için tüm parçaları da F/P onerirseniz memnun olurum.

Hocam 4070 Ti bir sistem 30k toplamanız imkansız çünkü. Sadece ekran kartı 25k. size önerim bu sistem

Sakın kaçırma fiyatı çok uygun.

Parçalardan şüphen olmasın seni çok uzun yıllar götürür zaten önü açık bir sistem AM5 soket olduğundan hem 32 RAM var. Ekran kartıda öyle kötü bir şey değil 3060 Ti içinden geçen bir kartı var.

Eğer ileride kart değiştireceğim derseniz NVIDIA tarafında 4070 Ti çok rahat besler AMD tarafındada RX 6750 XT çok rahat besler.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Ben ekran kartı ve işlemci toplam 30bin dedim ve gerisini size bıraktım.
Ekran kartı 24bin işlemci de 6300 TL
Ayrıca dediğiniz pc yi dünden beri düşünüyorum ama ekran kartı cok düşük geldi 3060ti de iyi bir kart değil 6750xt de seçince fiyat performans olmaktan çıkıyor. O bilgisayara 4070 seçeneği olsa 1 dk beklemezdim

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Ben ekran kartı ve işlemci toplam 30bin dedim ve gerisini size bıraktım.
Ekran kartı 24bin işlemci de 6300 TL.
Ayrıca dediğiniz PC'yi dünden beri düşünüyorum ama ekran kartı cok düşük geldi 3060 Ti de iyi bir kart değil 6750XT de seçince fiyat performans olmaktan çıkıyor. O bilgisayara 4070 seçeneği olsa 1 dk beklemezdim.

O kadar da düşük değil çünkü kart 1080p oyunları için Ultra iyi ama sanırım siz VRAM olayından dolayı şüphelendiniz. Ben şahsen sadece 4070 Ti ve işlemciye 30k para vermezdim gene de bir düşünün eğer yok ben 4070 Ti 30k üstü sistem almak istiyorum derseniz toplarım sıkıntı yok.

Peki hocam 6750XT seçince ciddi bir değişim olur mu?

Olur. Ama şimdi önermem çünkü bu haliyle sistemi almanız daha iyi olur 6750 XT 3070 Ti'dan çok güçlü.
3080 halefi bir kart.

48K vs. ediyor. Kasa önermedim bu arada.

Geri
Yukarı