RTX 4070 Ti vs RTX 4070 Super

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yeni sistem topluyorum lakin şu iki kart arasında kaldım. Çünkü birisi yeni çıktı diğeri vardı bana göre her zaman Ti daha güçlüydü ama super neredeyse ona yaklaşmış. Genelde oynadığım oyunlar CS 2 ve Battlefield bunlar dışında ortalama birkaç tanesine girer çıkarım. İşlemcim 7600X ayrıca güç kaynağı anlamında 850W yeter mi? Fiyat konusunda super indirimle 26.800TL iken Ti ise 29.300 sizce hangisini alayım ve hangisi beni ileriki süreçte üzmez?

29K liraya ti alacağına 24K liraya super modelini al işlemci henüz almadıysan o arada ki 5K lirayı 7800x3D'ye ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

29K liraya ti alacağına 24K liraya super modelini al işlemci henüz almadıysan o arada ki 5K lirayı 7800x3D'ye ver.

2500 lira fark yazmış konu sahibi. 5000 lira için değmez tabi. Ben yazılana göre konuştum.

Super denilen kart zaten Ti NVIDIA yine kurnazlık yapıp super demek zorunda kaldı. Ti ise 4080 kırpılmış olandı ama onda da kurnazlık yapamayıp Ti yapmak zorunda kaldı. 4070 Ti diye bir kart şu anda üvey evlat statusunde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ti daha güçlü, konu sahibi arasında 2500 TL fark olduğunu söylemiş 5bin değil, okumadan yorum yapmayın geçende vardı bir tane eleman RTX 4070 Tİ Gigabyte gaming oc indirime girmiş 4070 süper daha iyi alınmaz diyip diyip duruyordu.

İlla oynadığın oyuna göre değişir ama 28'e 7900XT mevcut. 4070Tİ super altında ben ısınamadım Nvidia kartlara bu nesil.

İlla oynadığın oyuna göre değişir ama 28'e 7900XT mevcut. 4070 Ti Super altında ben ısınamadım NVIDIA kartlara bu nesil.

VRAM'den kaynaklı ısınamama durumunu anlıyorum. 2 yıl sonra kimse kart değiştirmek istemez ama güzel optimize edilmiş oyunlar hala 9 ile 10GB takılıyor. Örnek Hellblade 2 muazzam grafiklerle makul VRAM kullanımı vardı.

VRAM'den kaynaklı ısınamama durumunu anlıyorum. 2 yıl sonra kimse kart değiştirmek istemez ama güzel optimize edilmiş oyunlar hala 9 ile 10GB takılıyor. Örnek Hellblade 2 muazzam grafiklerle makul VRAM kullanımı vardı.
Sadece Vram değil. RTX harici 7900XT ile 4070Tİ super aynı performansı veriyor. 4070 super' ile arasında performans farkı fazla olduğu içinde RT açsa bile arada gene 7900XT kazanan oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı