RTX 4070 Ti Zotac modeli neden ucuz?

Vatan Bilgisayar da Zotac 4070 Ti 25-28 bin TL iken, MSI, ASUS gibi markalar 38-40 bandında. Zotac neden bu kadar ucuz?
Vatan bilgisayar kazık. O fiyata rtx 4080 /rx 7900 xtx var bide Vatanın fiyatlandırmasını sorgulama millet kerizlemekte ustalar. Asus Msi (Modele göre değişir)gibi markaların daha pahalı olmasının sebebi daha iyi soğutmaya ve malzeme kalitesi.

Vatan Bilgisayar da Zotac 4070 Ti 25-28 bin TL iken, MSI, ASUS gibi markalar 38-40 bandında. Zotac neden bu kadar ucuz?

Diğer arkadaşların yorumlarında dediği gibi ASUS ve MSI gibi markalar genelde pahalı oluyor fakat Vatan Bilgisayar'ın dediğin kartın modellerinde fiyatlandırma konusunda bir yanlışlığı olabilir. Neden dersen Zotac marka Trinity model 4070 Ti ekran kartının düz versiyonu 28 bin OC versiyonu 38 bin civarlarında. Hız aşırtmalı versiyonla düz versiyon arasında 10 bin lira gibi bir fark olacağını sanmıyorum. Aşağıyada linklerini bırakıyorum bahsettiğim aynı marka ekran kartlarının düz ve OC modellerini.

MSI, ASUS gibi firmalar diyor ki nasıl olsa bir adımız var, hangi fiyattan koyarsak koyalım alıcılarımız satın alır diye düşündüğü için aradaki fiyat farkı çok fazla ve sırf MSI, ASUS gibi firmalara adı olduğu için o kadar para vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu markalara verilecek parayla kartın bir üst modeli satın alınabiliyor. Gereksiz pahalı.

MSI, ASUS gibi firmalar diyor ki nasıl olsa bir adımız var, hangi fiyattan koyarsak koyalım alıcılarımız satın alır diye düşündüğü için aradaki fiyat farkı çok fazla ve sırf MSI, ASUS gibi firmalara adı olduğu için o kadar para vermeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu markalara verilecek parayla kartın bir üst modeli satın alınabiliyor. Gereksiz pahalı.

Sırf MSI ASUS diye alacak binlerce kişi var bu forumda geçen adama 3 fanlı Gainward RTX 4070 önermişim kart çok iyi bu arada bana diyoki Gainward ne ASUS alacağım daha kaliteli böyle bir toplumda yaşıyoruz işte :)

MSI ve ASUS genel olarak ekran kartı konusunda alınmamalı bizim ülkede. Aradaki fiyat farkı gereksiz fazla oluyor. Bazı colorful, pny gibi ülkemizde pek bilinmeyen ama ROG’a kafa tutan modeller var. Zotac alabilirsiniz ısınma konusunda sorunu yok.
Vatan bilgisayar kazık. O fiyata rtx 4080 /rx 7900 xtx var bide Vatanın fiyatlandırmasını sorgulama millet kerizlemekte ustalar. Asus Msi (Modele göre değişir)gibi markaların daha pahalı olmasının sebebi daha iyi soğutmaya ve malzeme kalitesi.
Vatan normalde kazık da, ezbere konuşmamak gerek. Bu fiyata 25-28k’ya 4080/7900 xtx varsa atın da bizde alalım. 7900 xtx gaming trio modeli iyi fiyatta 32k ile ama arada 5k fark var yine. 4080 ile 10k’yı aşan fark var.

@eyüpcan49, o hâlde sırf adı olduğu için para vermeye devam edebilir. Denecek bir şey yok :) Fanboylar laftan anlamaz. Kart aynı kart işte, ciddi bir değişiklik yok ancak fiyatı daha pahalı.

MSI ve ASUS genel olarak ekran kartı konusunda alınmamalı bizim ülkede. Aradaki fiyat farkı gereksiz fazla oluyor. Bazı colorful, pny gibi ülkemizde pek bilinmeyen ama ROG’a kafa tutan modeller var. Zotac alabilirsiniz ısınma konusunda sorunu yok.

Vatan normalde kazık da, ezbere konuşmamak gerek. Bu fiyata 25-28k’ya 4080/7900 xtx varsa atın da bizde alalım. 7900 xtx gaming trio modeli iyi fiyatta 32k ile ama arada 5k fark var yine. 4080 ile 10k’yı aşan fark var.
25-28 K 'ye değil. 38-40K'ya var yazdığımı anlamamışsınız bile ağzımdan 1 kere bile 28K'ya rtx 4080 var çıkmadı bunu demek zaten akıl dışı.

MSI, Asus gibi markalar sadece ekran kartı üretmediği için, diğer parçalara da masraf yaptıkları için maaliyetleri daha fazla. Zotac çok fazla alanda üretim yapmadığı için maaliyeti daha az. Ayrıca MSI ve Asus gibi markalar birazda isim satıyor.

Geri
Yukarı