RTX 4070 Ti'lı sistem toplama önerisi

eleutherios75

Hectopat
Merhaba sonunda bilgisayar toplamaya karar verdim. Normalde 4060 Ti almak istiyordum fakat 8 GB VRAM yüzünde istemiyorum artık. 4070 Ti modeline karar verdim. Bilgisayar kullanma amacım SIM racing için olacak. Hem 2K Gaming hem de VR için 4070 Ti başlanğıç için yeterli olur diye düşünüyorum. Benim normalde kafamda 4060'lı PC kurduğumdan bütçemde ona göreydi fakat 4070 Ti'a karar verince bütçemi aştı bayağı. Ondan gelecek yıl toplamaya karar verdim. Sorum bu olacaktı ki gelecek yıla kadar elimde olan parayla almak istediğim parçalar indirime düşünce parça parça alayım mı?
Benim şu an 1500 dolar gibi param var toplam istediğim PC ise 2K dolara falan gelip çıkıyor monitörle bir yerde. Sizce parça parça alınır mı? 5 bin serisine daha var çıkmasına. İşlemcide Ryzen 5 7600X seçdim de o da yeni bir şey çıkmaz gibi.
Bu arada Amazon Amerika üzerinden alışveriş yapıyorum dolarla.

Piyasa bu. 1 sene bekleyeceksin çıkar elbet, eskiyen eskir. Dolar hatta altın tut, koy koy bildiğin kadar zamanı gelince patlat. Tabii benim yapacağım hareket olurdu. Öneri sadece. Bilgisayar toplama tavsiyesi değildir. 😉

Tavsiye için teşekkürler hocam. Ama 1 yıl sonra tamamlayacağımı düşünürsek yeni bir şey çıksa bile pahalıya çıkacaktır. Diyorum şimdiden indirime düşdükce alacaklarımı alayım. Mesela şu an DeepCool LS720 360mm soğutucu 147 dolardan 100 dolara düşmüş alıp eve atabilirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-20-18-13-53-098-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    Screenshot_2023-08-20-18-13-53-098-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı