RTX 4070 ve i5 14600KF uyumlu mu?

Emrex3d

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac Twin Edge Rtx 4070 12gb' Intel i5 14600kf Msi Pro b760m-p ddr5 6800mhz OC Kingston Fury Renegade 2TB M.2 7300/7000 nzxt kraken elite 360mm GSKİLL 32GB ddr5 6000mhz cl30
Geçenler de Zotac Twin Edge 12 GB ve 14. nesil i5 14600KF bir sistem topladım. Sizce bu işlemci beni ne kadar süre idare eder? Ya da performans kaybı yaşar mıyım? 4070 ile bu işlemci iyi midir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
14700K daha güzel bir ikili yapardı ama bütçe yetersiz kaldı diye düşünüyorum.

Sadece oyun oynuyorsanız 14600K sizi idare etmeyi bırakın, uzun süre darboğaz yaşamadan götürür.

Ekran kartı da 1080p çözünürlük için ise uzun yıllar grafik ayarı düşürme gereği duymadan AAA oyunlarda sizi götürür. 👍🏻 2K'da ise DLSS yardımı ile güzel işler çıkarır.

Konuya gelen mesajlardan yanlış anlaşılmasın, 14. nesil çöp değil, sadece 13. nesil ile aralarında fark yok. Cilalanmış hali. 13. nesil ile aralarındaki fiyat farkına değmez. Fiyat farkı yoksa alınabilir ama aksi halde son derece saçma.

AM5 soket ileriye dönük olarak daha avantajlı.

Konuya gelen mesajlardan yanlış anlaşılmasın, 14. nesil çöp değil, sadece 13. nesil ile aralarında fark yok. Cilalanmış hali. 13. nesil ile aralarındaki fiyat farkına değmez. Fiyat farkı yoksa alınabilir ama aksi halde son derece saçma.

AM5 soket ileriye dönük olarak daha avantajlı.

Sistemi 2 gün önce aldım da işlemci yönünden çevremdekiler biraz kötüledi sizce yakın zaman da değiştirmeli miyim yani kesin yapmam gereken bir şey haline gelmeli mi bu durum sizce?

Sistemi 2 gün önce aldım da işlemci yönünden çevremdekiler biraz kötüledi sizce yakın zaman da değiştirmeli miyim yani kesin yapmam gereken bir şey haline gelmeli mi bu durum sizce?
Hayır hocam değiştirmeyin. Dediğim gibi 14. nesil kötü değil, 13. neslin cilalanmış hali olduğu için tavsiye etmiyoruz. Çünkü fiyat farkına değecek hiçbir şey yok ortada. Yoksa işlemciler kötü değil.

Sistem güzel, güle güle kullanın.

Hayır hocam değiştirmeyin. Dediğim gibi 14. nesil kötü değil, 13. neslin cilalanmış hali olduğu için tavsiye etmiyoruz. çünkü fiyat farkına değecek hiçbir şey yok ortada. Yoksa işlemciler kötü değil.

Sistem güzel, güle güle kullanın.

Çok teşekkür ederim ilginiz için gerçekten içimde ki ukte tamamen yok oldu tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı