RTX 4070'e oyun odaklı R5 5600X mi i5-12400F mi alınmalı?

Peki 16 GB RAM yeterli olmaz mı?

Olur neden olmasın? Sadece 32 GB RAM alırsanız daha iyi olur. Oyunların minimum sistem gereksinimi artık 12, maksimum gereksinim de 16 olmaya başladı. Hatta hatta minimum gereksinim 16 olan oyunlar da var. O yüzden 32 GB RAM'e geçmek hem geleceğe yatırım amaçlı olacaktır hem de daha iyi performans alabileceksiniz.

DDR5'e 2x8 GB RAM alırsanız yarın yana yana o kitleri satıp 2x16 GB kit almak için dolanırsınız. DDR5'e giriş 2x16 GB ile yapılmalıdır.

Nasıl yani, kendin toplarsın evde ne olacak.

Kesinlikle katılıyorum size. DDR5'e 32 RAM ile giriş yapmak daha makul olacaktır. 16 artık pek de yeterli değil.

DDR5'e 2x8 GB RAM alırsanız yarın yana yana o kitleri satıp 2x16 GB kit almak için dolanırsınız. DDR5'e giriş 2x16 GB ile yapılmalıdır.

Yer söylüyor hocam yani hangi mağazadan toplayayım diyor.

Hayır öyle demek istemedim demek istediğim sistemi alabileceğim bir site önerebilirmisin mesela gaming gen tr de şöyle bi sistem var alınır mı CARNAGE-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Hayır öyle demek istemedim demek istediğim sistemi alabileceğim bir site önerebilirmisin mesela gaming gen tr de şöyle bi sistem var alınır mı CARNAGE-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Elinde RTX 4070 varmış ilk mesajında öyle yazıyor. Tekrardan içinde RTX 4070 olan bilgisayar almana gerek yok. Kalan parçaları tek tek sipariş vereceksin yalnızca.

Elinde RTX 4070 varmış ilk mesajında öyle yazıyor. Tekrardan içinde RTX 4070 olan bilgisayar almana gerek yok. Kalan parçaları tek tek sipariş vereceksin yalnızca.
Hayır yok sıfırdan alacağım yanlış yazmışım dostum direkt bu sistemi alsam nasıl olur dediğin gibi ddr5 e uygun bir sistem mi

Hayır yok sıfırdan alacağım yanlış yazmışım dostum direkt bu sistemi alsam nasıl olur dediğin gibi ddr5 e uygun bir sistem mi?

Uygun değil, bunun gibi özel indirimleri bekle. Daha geçen hafta satıldı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı