RTX 4070'li sistem önerisi

FurBar7

Picopat
RTX 4070'li uygun sistem arıyorum (mümkünse 40k TL'yi geçmeyecek şekilde). Ayrı ayrı toplamak mı daha mantıklı olur yoksa uygun hazır sistem var mıdır?
Ayrıca linkteki bilgisayarı gördüm ama parçalardan tam anlamadığım için bir eksiği değişmesi gereken bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdakini ayrı olarak almalısın. İşlemcini soğutması için çünkü bu seviyede alacağın işlemci stok fanla soğumaz.

4070S'li sistem var. 4070'e gerek yok. Bütçen en fazla kaç olur? Ona göre özelleştirilebilir attığım sistem.

Son düzenleme:
Duruma göre belki çıkabilirim hocam ama attığım sistemle fiyat farkına değecek fark var mıdır? Dediğim gibi hangi PSU falan daha kalitelidir pek bir bilgim yok.
Hocam anlayacağınız dilden söyleyeyim benim attığım sistemdeki parçaların kalitesi sizin attığınızla az çok benzer ama performans farkı var. Sizin attığınızı benimkiyle yakın performansta özelleştirince arada 2-2.5k falan fark kalıyor. Aradaki farka değiyor yani. PSU'da sıkıntı çıkarmaz ne kötü ne de çok iyi yani ortalama bir PSU benim attığım. Sıkıntı çıkarmaz rampage/everest gibi değil yani.

Hocam anlayacağınız dilden söyleyeyim benim attığım sistemdeki parçaların kalitesi sizin attığınızla az çok benzer ama performans farkı var. Sizin attığınızı benimkiyle yakın performansta özelleştirince arada 2-2.5k falan fark kalıyor. Aradaki farka değiyor yani. PSU'da sıkıntı çıkarmaz ne kötü ne de çok iyi yani ortalama bir PSU benim attığım. Sıkıntı çıkarmaz rampage/everest gibi değil yani.
Anladım hocam çok sağ olun göz önünde bulunduracağım. Farklı önerilere de açığım.

RTX 4070'li uygun sistem arıyorum (mümkünse 40k TL'yi geçmeyecek şekilde). Ayrı ayrı toplamak mı daha mantıklı olur yoksa uygun hazır sistem var mıdır?
Ayrıca linkteki bilgisayarı gördüm ama parçalardan tam anlamadığım için bir eksiği değişmesi gereken bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim :)
İki gün önce bunu aladım bilgisayar boştayken cpu 58 derece valorant yüksek ayarlarda 83-84 max 87 görmüş . FurMark testinde 20dk da 70 dereceyi gecmedi. İşlemci stres testi yapmadım. Çünkü soğutucum yok stok fan ile yapmaya de korktum. Alcaksan kule tipi veya sıvı soğutma ile beraber almanı tavsiye ederim. Aşağıya görselleri bırakırım .

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_130134.jpg
    IMG_20240417_130134.jpg
    288,5 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240417_164303.jpg
    IMG_20240417_164303.jpg
    243,5 KB · Görüntüleme: 6
İki gün önce bunu aladım bilgisayar boştayken cpu 58 derece valorant yüksek ayarlarda 83-84 max 87 görmüş . FurMark testinde 20dk da 70 dereceyi gecmedi. İşlemci stres testi yapmadım. Çünkü soğutucum yok stok fan ile yapmaya de korktum. Alcaksan kule tipi veya sıvı soğutma ile beraber almanı tavsiye ederim. Aşağıya görselleri bırakırım .
Elimde kıyaslayacağım farklı bilgi olmadığından tam olarak anlayamadım hocam. İyi midir bu değerler ?

Elimde kıyaslayacağım farklı bilgi olmadığından tam olarak anlayamadım hocam. İyi midir bu değerler ?
Hocam değerler iyi de uzun süreli kullanımda veya testte daha yükseğe çıkar. Zaten bunlar olması gereken değerler. Arkadaş sadece işlemciden bahsetmiş zaten attığım sistemdeki işlemci de aynı. Sistem hakkındaki düşüncenizi değiştirecek bir öneri göremedim arkadaş galiba deneyimlerini aktarmış ama bilgisi olmayan birine derece olarak anlatmak ne kadar mantıklı bilemedim.

Geri
Yukarı