RTX 4070S 1080p VA monitörden 2K monitöre geçiş fark yaratır mı?

Bütçe
9000
1080p ile 1440p arasında %78 oranda daha fazla piksel var yani evet, görüntü kalitesi çok daha doyurucu olur. Ekran kartınız da 4070S olduğuna göre bence de 2K'ya geçmelisiniz. 8500 TL civarında kaliteli 2K monitör var mıdır emin değilim, yukarıda attığım Dell oldukça başarılı bir monitör 27' 1440P'ye göre.

Anladım hocan merak ettiğim konu şu. Benim Max 8500 bütçem var ve şuna ki monitörümden memnunum. Her şey maksimum ayarlar da yüksek FPS bana daha çok keyif veriyor. 1080p kullanırsam eğer kartımın ömrü uzar mı? Ekstra masraf yapmak istemiyorum ama gerçekten değer derseniz yapabilirim.

Anladım hocan merak ettiğim konu şu. Benim Max 8500 bütçem var ve şuna ki monitörümden memnunum. Her şey maksimum ayarlar da yüksek FPS bana daha çok keyif veriyor. 1080p kullanırsam eğer kartımın ömrü uzar mı? Ekstra masraf yapmak istemiyorum ama gerçekten değer derseniz yapabilirim.
Kullanmadan anlamanız çok zor hocam, bana da gereksiz geliyordu ancak 2k ekrana geçtiğimden beridir geri dönüp bakamıyorum 1080p'nin yüzüne. Oyunda gezerken hiç fark etmediğiniz küçük detayları gözlerinizle yakalayabiliyorsunuz. Tabii ki full fps ile oynamak da güzel ancak görüntü güzel olduğunda ve fps değeri 100 üstünde olduğu sürece bence daha iyi oluyor. O yüzden benim oyum değebileceği yönünde, zaten 4070S gibi bir kart ile çoğu oyunda yüksek performans alıyor olacaksınız.

Kullanmadan anlamanız çok zor hocam, bana da gereksiz geliyordu ancak 2K ekrana geçtiğimden beridir geri dönüp bakamıyorum 1080P'nin yüzüne. Oyunda gezerken hiç fark etmediğiniz küçük detayları gözlerinizle yakalayabiliyorsunuz. Tabii ki Full FPS ile oynamak da güzel ancak görüntü güzel olduğunda ve FPS değeri 100 üstünde olduğu sürece bence daha iyi oluyor. O yüzden benim oyum değebileceği yönünde, zaten 4070S gibi bir kart ile çoğu oyunda yüksek performans alıyor olacaksınız.

Anladım. Ben bu monitörü taksit ile aldım iade edersem taksit taksit yatacak. İstemiyorum iade etmek değişim de yapabilirim. ViewSonic ilk 2 k deneyimimdi ve deneyip direkt IPS glow sorunu yüzünden değişime yolladım. Sizce bu en başta ki ViewSonic güzel mi fiyatına göre? Yoksa başka öneriniz var mı?

Anladım. Ben bu monitörü taksit ile aldım iade edersem taksit taksit yatacak. İstemiyorum iade etmek değişim de yapabilirim. ViewSonic ilk 2 k deneyimimdi ve deneyip direkt IPS glow sorunu yüzünden değişime yolladım. Sizce bu en başta ki ViewSonic güzel mi fiyatına göre? Yoksa başka öneriniz var mı?
Sanırım Dell'in altındaki en iyi monitörlerden birisi o, tekrardan değişim isteyip şansınızı deneyebilirsiniz gibi.

Tamamdır. Çok kararsızım hocam gerçekten yahu. Acaba 2K denesem mi yoksa 1080p devam mı :D :D Bir tavsiye verin yahu çok arada kaldım.
Bende de var o kararsızlık hocam mecbur ekonomi böyle olunca doğru seçim yapmak gerekiyor. Ben de dizüstü bilgisayarımı sattım ve şimdi masaüstü mü dizsem sizin gibi 4070S'li ya da tekrardan dizüstü mü alsam sorusunda takıldım. :D Bence 2k deneyin ama.

Bende de var o kararsızlık hocam mecbur ekonomi böyle olunca doğru seçim yapmak gerekiyor. Ben de dizüstü bilgisayarımı sattım ve şimdi masaüstü mü dizsem sizin gibi 4070S'li ya da tekrardan dizüstü mü alsam sorusunda takıldım. :D Bence 2K deneyin ama.

Hocam eğer laptopa ihtiyacınız varsa laptop alın. Ama özel bir ihtiyacınız yoksa kesinlikle masaüstü. 2K denemek istiyorum ama işte 8500 TL'ye değer mi onu bilemiyorum :)

Hocam eğer laptopa ihtiyacınız varsa laptop alın. Ama özel bir ihtiyacınız yoksa kesinlikle masaüstü. 2K denemek istiyorum ama işte 8500 TL'ye değer mi onu bilemiyorum :)
Değer değer, masaüstü alacak olursam acımadan 9600'ü vereceğim ben mesela. :D Monitör de bilgisayarın bir uvzu gibi düşünelim, diğer parçaları kaliteliyken onu kalitesiz bırakmak doğru değil. Benim durumum ise karışık biraz, uzaktan çalışıyorum. Son haftalarda aile evine dönme fırsatım oldu ancak tekrardan İstanbul'a çağrılma durumum olur mu olmaz mı hiç bilmiyorum ondan arada kaldım. Laptop alacak olursam da minimum 4080 alırım o da bütçeyi zorluyor biraz.

Geri
Yukarı