RTX 4080, 3DMark TimeSpy’da RTX 3090 Ti’den Daha Güçlü

30 serisi zaten berbattı. Stok sorunu, her kartın abartı yüksek güç tüketimi olmasına rağmen kartı resmen saat frekansı bazında sakat bırakan stok güç limiti, her model kartta yersiz bellek boyutları. Önceki nesil kartlardan çok daha fazla çekirdeğe sahip olmalarına rağmen rezalet oyun performansı. Ekran kartları ilk piyasaya sürüldüğünde yetersiz güç besleme birimleri yüzünden binlerce kartın çöpe atılmış olması... RTX 40 serisi ile özür niyetinde bir gelişme bekliyorum yoksa AMD'ye geçeceğim.

Çıktı mı ki?

Çıkmadı. Bu yapılan test de sanal, RTX 4080'in nasıl olacağı ve sızan özellikleri üzerinden bir tahmin yapılmış. Ancak tabii ki RTX 4080'in 3090 Ti'ı geçeceğini düşünmek yanlış olmaz. Kas gücü ve güç tüketimi açısından daha başarılı olacağı aşikar yalnızca VRAM miktarı daha az olabilir.

Çıkmadı. Bu yapılan test de sanal, RTX 4080'in nasıl olacağı ve sızan özellikleri üzerinden bir tahmin yapılmış. Ancak tabii ki RTX 4080'in 3090 Ti'ı geçeceğini düşünmek yanlış olmaz. Kas gücü ve güç tüketimi açısından daha başarılı olacağı aşikar yalnızca VRAM miktarı daha az olabilir.

En az 900 watt PSU lazım o zaman bunlara :D

En az 900 watt PSU lazım o zaman bunlara :D

Zannetmiyorum güç tüketimi olarak daha başarılı olacaktır. 3090 Ti kendisi başarısız bir karttı. Özellikle AMD kanadının RX 7000 serisinde güç tüketimini daha da iyi hale getireceğini düşünürsek NVIDIA'nın tüketimi artırma gibi bir lüksü yok.

300W tüketen 7900 XT, 500W tüketen RTX 4090 gibi bir durum oluşursa NVIDIA'nın zararına olur.

Aynen hocam ondan Amd ve Nvidia'nın kartları aynı güce çıkabiliyor.Amd ve Nvidia da dışardan getirttikleri parçalarla üretiyolar zaten.Satın aldıkları merkez adamlara daha güçlü bileşenler vermediği sürece ve gelişmiş teknolojileri paylaşmadığı sürece böyle devam edecek.
Aynı güçte çıkmamaları komik olurdu zaten, tasarımdan çok üretim mimarisi etkiliyor. 7NM kullanarak alabileceğin maksimum güç fiziksel olarak bellidir zaten. Kalanı yazılım ve tasarım.

Geri
Yukarı