RTX 4080 almaya değer mi?

RGBDelisiBiri

Decipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Avrupa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia MX130
İntel Core İ5 10.Nesil
Meslek
Ögrenci
RTX 4080'li PC toplamaya çalışıyorum. Bütçemi aşıyor. Ve 4070 Ti ile aralarında sadece 20-30 FPS fark var ve fark 400$! Ben ödemeye değeceğini düşünmüyorum. Sizce? Not: Amerika'dan alacağım.

O zaman 4070Ti rahat yeter. Ama çok sıkıntıya sokmayacaksa 4080. 3-5 yıl sonra yenileyebilirim derseniz; 4070Ti.
Yenileyemem ama zorda olsa yapıcam bi' 4080 sistem. Peki hocam 13600KF alıyorum ama B760 çipset az mı kalır?

Yenileyemem ama zorda olsa yapıcam bi' 4080 sistem. Peki hocam 13600KF alıyorum ama B760 çipset az mı kalır?
Oyun odaklı olacaksa amd serisine bakabilirsiniz işlemci olarak. Render vs olacaksa intel çok daha işinize yarar önerdiğiniz işlemci olarak. Açıkçası intel anakartları bilmiyorum ama amd tarafından 650e-e modelleri ya da x670e modelleri iyi. Özellikle Vrm faz sayısı ve kalitesi de önemli. İntel kullanacaksanız, yukarıda belirtmiş olduğum modellere denk gelecek şekilde intel kart bakabilirsiniz.

Bir de tavsiyem; henüz kullanımda değil ama ileriye yönelik olacaksa pci 5 destekli anakartlara bakın. Yukarıda belirttiğim modeller pci 5 destekli kartlar.

RTX 4080'li PC toplamaya çalışıyorum. Bütçemi aşıyor. Ve 4070 Ti ile aralarında sadece 20-30 FPS fark var ve fark 400$! Ben ödemeye değeceğini düşünmüyorum. Sizce? Not: Amerika'dan alacağım.
4070 ti işinizi görür aslında dolar kurunda bile 400 dolar dehşet para.

Oyun odaklı olacaksa AMD serisine bakabilirsiniz işlemci olarak. Render vs olacaksa Intel çok daha işinize yarar önerdiğiniz işlemci olarak. Açıkçası Intel anakartları bilmiyorum ama AMD tarafından 650E-E modelleri ya da X670e modelleri iyi. Özellikle VRM faz sayısı ve kalitesi de önemli. Intel kullanacaksanız, yukarıda belirtmiş olduğum modellere denk gelecek şekilde Intel kart bakabilirsiniz.

Bir de tavsiyem; henüz kullanımda değil ama ileriye yönelik olacaksa PCI 5 destekli anakartlara bakın. Yukarıda belirttiğim modeller PCI 5 destekli kartlar.

AMD AM5 serisi çok uçuk hocam Amerika'da da TR'de de.☹️ 7600X yerine 40$ daha verip i5 13600KF almakta var yani.

AMD AM5 serisi çok uçuk hocam Amerika'da da TR'de de.☹️ 7600X yerine 40$ daha verip i5 13600KF almakta var yani.
R7 7700x ile i5 13600kf'nin fiyatı aynı. Belki anakartta 1-2 bin tl fark edebilir. Diğer parçalar intel ile aynı olacak zaten. Son tercih sizin, yanlış yönlendirme yapmış olmayayım.

Geri
Yukarı