RTX 4080 bilgisayar toplama

kahuna

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba...
Laptop kullanıcısıyım, bilgisayar toplamak gibi bir işe giriştim. Daha önce hiç tecrübem ve bilgim yok bu konuda. Bazı parçaları arkadaş tavsiyesi üzerine aldım.
Şimdiye kadar aldığım parçalar:
Ekran kartı: Gaınward Geforce Rtx 4080 Phantom Gs 16GB
SSD: Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 2 TB (Amazon Almanya'dan sipariş verdim henüz gönderilmedi nedense.)
Güç kaynağı: MSI MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD

Ortalama 30-35 k bütçem kaldı. Geriye kalan parçalar için önerileriniz nedir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatırsanız çok sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yaklaşık 30000 TL yapıyor. Kasa isteğe bağlı daha estetik bir model seçilebilir.
(yaptığınız işten dolayı mı 2 TB ssd aldınız bilmiyorum ama biraz pahalı olmuş.)

İşle alakalı değil. Fiyatının uygun olduğunu düşünüp almıştım. Henüz gönderilmedi yurt dışından olduğu için sanırım. İptal da olabilir bilmiyorum. :)
Teşekkür ederim cevabınız için.
Monitör olarak 4k tercih etmeme sebebiniz fiyat mı?

4K monitör isterseniz bunu önerebilirim. 37000 TL oluyor, bütçe artarsa bu alınabilir. 🙂

SSD önerisi:
1 TB

2TB

Eğer 2k monitörü tercih ederseniz işlemci olarak AMD Ryzen 7 7800X3D 4.2GHz (Turbo 5.0GHz) 8 Core 16 Threads 96MB Cache AM5 İşlemci - Tray | Teknobiyotik 4800 TL farkla buna geçmenizi öneririm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı