RTX 4080 için 2K 240 Hz monitör uygun olur mu?

32" inç istiyorsanız 4K, 27" istiyorsanız 2K alın.
Monitör boyutu ile bir alakası var mı? 27 inç bana en ideali gibi geliyor hem online hem single oyunlarda
Üstüne online oyunlar yüzünden çıkmak istemiyorum bir ara araştırmıştım 4k 27 inç te hiç bir sprun yok normaldir 27 inç 1080p de sorun olur demişlerdi

Monitör boyutu ile bir alakası var mı? 27 inç bana en ideali gibi geliyor hem online hem single oyunlarda
Üstüne online oyunlar yüzünden çıkmak istemiyorum bir ara araştırmıştım 4k 27 inç te hiç bir sprun yok normaldir 27 inç 1080p de sorun olur demişlerdi
240Hz düşündüğün için oyun odaklı aldığını varsayıyorum. 27"te 2K ile 4K arasında oyunlarda görüntü kalitesi farkını çok hissetmeyeceksin, ama FPS'in baya düşecek. 32"te 4K daha mantıklı.

Eğer monitör dediğiniz gibi OLED olacaksa daha düşük Hz çalıştırasnız da görüntü son derece keskin ve akıcı olur ve pratikte sıfır ghosting ile oynarsınız. 2K 240Hz OLED tavsiye ederim.

Eğer monitör dediğiniz gibi OLED olacaksa daha düşük Hz çalıştırasnız da görüntü son derece keskin ve akıcı olur ve pratikte sıfır ghosting ile oynarsınız. 2K 240Hz OLED tavsiye ederim.
Oled monitörlerde hz düşük mü oluyor dediğim monitörde hz baya iyi gözüküyordu

Konuyu canlandırayım. Bende monitör arayışı içerisindeyim. RTX 4080 aldım. Ben çok fazla FPS oyunu oynayan biri değilim. Bu nedenle 240Hz aramıyorum. Kafamda birçok soru var.
  • 4K 27 inç?
  • 4K 32 inç?
  • 2K 27 inç?
  • VA ya da IPS (VA olursa kavisli olması endişelendiriyor. Sürekli düz ekran kullandım)
32 inç biraz gözümü korkutuyor çok mu büyük gelir gözüme diye. Gerçekten bu tür monitörleri deneyimlemiş kişilerden tavsiye istiyorum. Teşekkürler.

Geri
Yukarı