RTX 4080 için 4K 144Hz vs 2K 240Hz monitör

Bütçe
15.000

Bluecurses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
RTX 4080 için sistem topluyorum şu anda, tamamlandı sayılır. Sıklıkla Rainbow Six, Warzone gibi FPS oyunları oynuyorum. Mesela Rainbow Six'te +4000 saatim mevcut. Bunun yanı sıra PC'yi PS gibi kullanıp sahip olduğum DualSense Controller ile hikayeli oyunlar (GoW, Spider-Man vb) da oynuyorum. 4K 144 Hz monitör mü tercih etmeliyim yoksa 2K 240Hz mi? Monitör önerir misiniz?

Sistemim: B650 Pro, R7 7700X, 32 GB 6000MHz RAM, TH360 sıvı soğutma. Bunları ve geri kalan sistemi aldım. RTX 4080 ya da 7900XTX alacağım.

4K 144Hz daha mantıklı olacaktır şahsi görüşüm. Hem bu 4K monitör ile hikayeli oyunlarda güzel bir görüntü alırsınız. Eğer 144Hz FPS oyunlarında size sorun yaratırsa yani yetmez diyorsanız o zamanda 2K 240Hz ekrana yönelin derim. Ama genel toplama baktığımız da hikayeli oyunları da işin içine katınca bana 4K çok mantıklı geliyor. Ayrıca ileri dönük de iş yapacaktır.

FPS oyunları oynuyorsan 240Hz daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ultrawide monitör hiç kullanmadım. Alışamam gibi geliyor. Hem o monitörlerde FPS türü oyun ne kadar sağlıklı olur emin olamadım.

Oyunlarda 4K 144+ FPS alabilir miyim ki bu sistem ile? Ya da mesela FPS oyunlarında 2K'ya geçirmek çözünürlüğü bana ne kadar bir kayıp yaşatır görüntüden?
Mevcut monitörüm 1080 144Hz, onun için 240Hz deneyimlemek çok çekici geliyor fakat 4K'den vazgeçmek de düşündürüyor. Çok kararsızım.

Hocam ultrawide monitör hiç kullanmadım. Alışamam gibi geliyor. Hem o monitörlerde FPS türü oyun ne kadar sağlıklı olur emin olamadım.

Oyunlarda 4K 144+ FPS alabilir miyim ki bu sistem ile? Ya da mesela FPS oyunlarında 2K'ya geçirmek çözünürlüğü bana ne kadar bir kayıp yaşatır görüntüden?
Mevcut monitörüm 1080 144Hz, onun için 240Hz deneyimlemek çok çekici geliyor fakat 4K'den vazgeçmek de düşündürüyor. Çok kararsızım.
Warzone'a baktım 2K da DLSS ile 180 FPS civarı alabiliyorsunuz. 4K Ultra da DLSS kapalı 120 FPS alıyor. Bence 4K daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı