RTX 4080 için PSU önerisi

Bütçe
2000-2500
Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
RTX 4080 almayı düşünüyorum fakat elimdeki PSU yetersiz gelecektir muhtemelen. O yüzden PSU almak istiyorum fakat yeni kartlarda sanırım 16 pinli girişler var. Nasıl bir PSU alırsam sıkıntı çekmeden kullanırım. Pin erimesi sorunuyla karşılaşmak istemiyorum.
Elimdeki PSU: Cooler Master 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
2000-2500TL demiş hocam :D

Dikkat etmedim hocam pardon. :D

RTX 4080 almayı düşünüyorum fakat elimdeki PSU yetersiz gelecektir muhtemelen. O yüzden PSU almak istiyorum fakat yeni kartlarda sanırım 16 pinli girişler var. Nasıl bir PSU alırsam sıkıntı çekmeden kullanırım. Pin erimesi sorunuyla karşılaşmak istemiyorum.
Elimdeki PSU: Cooler Master 650W 80+
Corsair RM850x 80 PLUS Altın Tam Modüler 850 Watt ATX Güç Kaynağı Siyah outlet - PttAVM.com Buna bir bakın.

850W uygun olacaktır, bütçeniz uygunsa tabii şuna bir bakın. Biraz pahalı gibi ama kaliteli bir PSU. Asus ROG-THOR-850P 850W 80+ Platinum 135mm Full Modüler Gaming Power Supply - incehesap.com

Hocam gönül ister ki hepimiz bu ürünü alalım ama maalesef o kadar para yok :)

Hocam Türkiye'ye kargosu var mı göremedim de ben?

Hocam gönül ister ki hepimiz bu ürünü alalım ama maalesef o kadar para yok :)

Hocam Türkiye'ye kargosu var mı göremedim de ben?

Hocam bende bir baktım da satıştan kaldırılmış galiba 223 dolar diyordu nereden alabilirim deyince.
Onun yerine messinicocugu hocamın attığını ya da Corsair 850W alabilirsiniz ama bulabilirsem XPG'nin PSU linkini atacağım.

Corsair ve NZXT arasından hangisi mantıklı peki? Direkt dönüştürücü ihtiyacı olmadan 16 pin çıkış veren hangisidir?

Sanırım NZXT'den, her bir 8 pinden ayrı çıkış alırsam ve 16 pin aparatına bağlarsam bir sıkıntı olmaz gibi. Tek bir 8 pinden uzatmasıyla beraber 2 çıkış alırsam sıkıntı olacak sanırım değil mi?

Son düzenleme:
Corsair ve NZXT arasından hangisi mantıklı peki? Direkt dönüştürücü ihtiyacı olmadan 16 pin çıkış veren hangisidir?

Benim düşüncem Corsair daha iyi bir marka. Kaç pin çıkış verdiğini araştırdım ama bulamadım. İsterseniz onunla ilgili ayrı konu açın yardımcı olan birileri çıkacaktır. :)

Geri
Yukarı