RTX 4080 mi, 3090 mı alınmalı?

4000 serisinden kötü haberler gelmeye devam ediyor:

- PSU'nun ATX 3 uyumlu olması lazım, aksi takdirde yangın riski var deniliyor. Yani yeni nesil PSU da almanız lazımmış.
- Kartlar için kullanılan güç kablolarının 30 kez takıp-çıkarma ömrü var ve aşırı kırılgan yapıda olduğu söyleniyor ve bunların da erime veya yangın çıkarma riski olduğu söyleniyor.

İddialar ne kadar doğrudur bilemem ama alacak olanlar kesinlike AMD kartların çıkışını da beklesin derim.

Ayrıca dedikodu kıvamında bir söylenti de Nvidia 4000 testlerinin şişirme olduğu ve DLSS dışında performansın pek de artmadığı yönünde.
Nvidia yaniyor diyorsun alalim bakalim 4070.

"Al tabi KaNKa yanıyooorrrr Nvidia 4000 serisi en baba seri, 4070 REİS seni 20 yıl idare eder, DLSS 8 geldiğinde de 5000 fps ile en kral oyuncu olursun pampaaa. AMD külüstürü garibanlar için ama benle sen en KrALıZ, hasından Nvidiacıyız, hadi öptüm, canoya selamlar"

Başka Nividia'cı veya AMD'ci fanboy tip varsa ve boş yorum yapacaksa, üstte yazdığımı okusun ve bir daha görüşmeyelim.

İçi dolu ve aklı başında mesaj yazacak herkesin başımın üstünde yeri vardır.

"Al tabi KaNKa yanıyooorrrr Nvidia 4000 serisi en baba seri, 4070 REİS seni 20 yıl idare eder, DLSS 8 geldiğinde de 5000 fps ile en kral oyuncu olursun pampaaa. AMD külüstürü garibanlar için ama benle sen en KrALıZ, hasından Nvidiacıyız, hadi öptüm, canoya selamlar"

Başka Nividia'cı veya AMD'ci fanboy tip varsa ve boş yorum yapacaksa, üstte yazdığımı okusun ve bir daha görüşmeyelim.

Evet 3A sınıfındaki arkadasinizi dinlediniz. Dostum bos yapan sensin ne fanboyundan bahsediyosun kartlar yok ortada sallamissin birseyler ordan burdan okuyup ister amd al ister intel ister nvidia banane istersen de apu kullan içi dolu mesajin belli icindeki ergeni cikartmissin ortaya. Istedigim karti alirim sorun sende hemen savunmaya geçmişsin.

Nvidia 4000 serisi bir faciaya dönüşürse fiyatlar hızla düşer, üstüne AMD düzgün bir seri çıkartırsa fiyat daha da düşer. Aksi durumda, 4000 serisi beğenilir ve tutarsa, AMD de yine eline yüzüne bulaştırırsa fiyatlarda düşüş olacağını sanmıyorum.

"Al tabii KaNKa yanıyooorrrr NVIDIA 4000 serisi en baba seri, 4070 REİS seni 20 yıl idare eder, DLSS 8 geldiğinde de 5000 FPS ile en kral oyuncu olursun pampaaa. AMD külüstürü garibanlar için ama benimle sen en KrALıZ, hasından Nvidiacıyız, hadi öptüm, canoya selam"

Başka NVIDIA'cı veya AMD'ci fanboy tip varsa ve boş yorum yapacaksa, üstte yazdığımı okusun ve bir daha görüşmeyelim.

Acaba bunun hakkında bir yazı veya bir video var mı acaba? AMD driver sıkıntısı çekiyor hala dediğim gibi fanboy değilim ama AMD beni aşırı soğuttu.

Trafo almak zorundasınız 4080 için.

Özellikleri açıklandı bende 850W Gold sertifikali PSU var. Yeterli olacaktır yeter ki fiyatı abartı olmasın en baba 28K ya kadar çıkarım baktım abartıyorlar 3090 alır devam ederim zaten 2K Ultra da oynuyorum 3 4 sene idare eder beni.

Gamers Nexus ve jayztwocents'in Youtube kanallarına bakın, yeni videolarında basediyorlar, ultra güvenilir kaynaklar değillerdir ama boş da değillerdir, faydalı paylaşımları olur sıklıkla.

Yeni konular

Geri
Yukarı