RTX 4080 montajı nasıl olmalı?

Kiss0fdeath

Hectopat
Attığım videoda kasanın içini detaylıca çektim, RTX 4080'i sipariş verdikten sonra sıkıntı yaşamak istemiyorum. İki sorum olacak; videoda gördüğünüz üzere ilk gösterdiğim pin kabloları ile nasıl bağlayacağım? 4080 kutusundan sanırım 16 pin kablosu ve ucunda da 2 tane veya 3 tane 8 pine dönüştüren kablo çıkıyor. 16 PIN'i karta takıp ucundaki pin kablolarını kasadaki o elimle tuttuğum kablolara mı bağlayacağım? 2. sorum ise videoda kartı takacağım yerleri gösterdim. Üst kısma taktığım zaman işlemci sıvı soğutucusuna veya SSD kısmına çarpma durumu olur mu? Yani sığmama gibi bir sıkıntı çeker miyim? Asıl kafamı kurcalayan bu aslında. Videoda dikkat ederseniz hiç mesafe yok ve 4080 büyük bir kart. 2 dakikanızı ayırıp videoyu izleyip yardımcı olursanız çok sevinirim, ona göre sipariş vereceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4080 kutusu içinden ATX 2.4 PSUlar için dönüştürücü çıkıyor. Dönüştürücünün ucu, 4080 için 12vhpwr güç bağlantısına dönüşüyor.

Diğer parçalara çarpma durumu olmaz. Boydan ölçüm almış mıydınız? Kasaya boydan boya sığıyorsa sorun yok.

Ordaki metalle güçlendirilmiş PCI Express portuna takacaksınız ve şu an boşta olan 3 tane 8 pin kabloyu kullanabilirsiniz. Ancak Dönüştürücü 2 tane yuvaya sahipse 1 kablodan değil 2 kabloyu takın, sağdaki kablodaki 2. 8 pin boşta kalsın.

Sıvı soğutucuya çarpmaz.

4080 kutusu içinden ATX 2.4 PSUlar için dönüştürücü çıkıyor. Dönüştürücünün ucu, 4080 için 12vhpwr güç bağlantısına dönüşüyor.

Diğer parçalara çarpma durumu olmaz. Boydan ölçüm almış mıydınız? Kasaya boydan boya sığıyorsa sorun yok.
Ekran kartı genişliği 43.5 cm diyor kasanın sitesinde. Yani enine sığıyor da yükseklik olarak gözümü korkuttu sadece. Anlıyorsanız eğer siz de bir kontrol eder misiniz ? Phanteks p600s kasa

Ekran kartı genişliği 43.5 cm diyor kasanın sitesinde. Yani enine sığıyor da yükseklik olarak gözümü korkuttu sadece. Anlıyorsanız eğer siz de bir kontrol eder misiniz ? Phanteks p600s kasa
Hayır, yükseklik olarak yeterli alanınız var. Hatta alt kısımdan da serçe parmağınızdan biraz daha kısa olacak şekilde bir boşluk oluşacaktır.

Ekte kendi kasa fotoğrafımı koydum. 4090 için destek çubuğu yerleştirecek kadar bir boşluk da kalıyor. Mid-tower kasa.

Dosya Ekleri

• IMG_20230823_035128_HDR.jpg
    IMG_20230823_035128_HDR.jpg
    212,1 KB · Görüntüleme: 10
Oradaki metalle güçlendirilmiş PCI Express portuna takacaksınız ve şu an boşta olan 3 tane 8 pin kabloyu kullanabilirsiniz. Ancak dönüştürücü 2 tane yuvaya sahipse 1 kablodan değil 2 kabloyu takın, sağdaki kablodaki 2. 8 pin boşta kalsın.

Sıvı soğutucuya çarpmaz.

Hocam doğru mu anladım, şimdi diyelim ki ekran kartından 2 tane 8 pinlik kablo çıktı. O videoda solda bir tane kablo sağda da 2ye ayrılmış 2 tane kablo var. Ekran kartındaki 2 kablodan bir tanesini soldaki tekliye, diğerini de sağdaki ikiliden birine mi takim yani? Kısacası sağdaki iki başlı olandan biri boşta mı kalsın diyorsunuz?

Geri
Yukarı