RTX 4080 PSU bağlantısı

eternal

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Editör - Öğrenci
Selam,

MSI MPG A850G PCI-e 5 850W PSU ve RTX 4080 PNY ekran kartı aldım bağlantı konusunda takıldım. Ekran kartının içerisinden 1 tarafında 12vhpwr, diğerinde 3 adet 8 Pin'li giriş var. Bu girişlere ne şekilde bağlamalıyım?

Ayrıca PSU'nun yanında 600W etiketi olan kalın bir kablo var. Bununla doğrudan PSU çıkışından ekran kartına da gidebilirim.

Aşağıda elimdeki kabloları listeledim, yönlendirmeniz beni mutlu eder. <3

Not: SATA, ATX ve CPU girişlerini yaptım.

• 1 adet - iki ucunda da 12vhpwr olan 600W etiketi yazılı kalın kablo.
  • 2 adet - bir ucunda 8 pın PCI-e diğer ucunda 2 adet 8pın PCI-e olan kablo.
  • 1 adet - bir ucunda 12vhpwr, diğer ucunda 2 adet 8pın PCI-e olan kablo.

1680638114033.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bir sorum var, muhtemelen sebebi budur: Akım korumalı priz var 6'lı.

İçerisinde Fiber modem Superonline+XL2411 Monitör+GTX1060+i5 8400'lü bir PC+3x Hueplay bulunuyor. Bunlar varken R9 5900X+RTX 4080 çalıştırmaya çalıştığım için akımı kesiyor olabilir mi?

Eğer cevap evet ise akımı tehlikeli bir düzeyde çektiği için mi kesiyor yoksa sadece yüksek güç hissettiği için mi kesiyordur?

Peki bir sorum var, muhtemelen sebebi budur: Akım korumalı priz var 6'lı.

İçerisinde Fiber modem Superonline+XL2411 Monitör+GTX1060+i5 8400'lü bir PC+3x Hueplay bulunuyor. Bunlar varken R9 5900X+RTX 4080 çalıştırmaya çalıştığım için akımı kesiyor olabilir mi?

Eğer cevap evet ise akımı tehlikeli bir düzeyde çektiği için mi kesiyor yoksa sadece yüksek güç hissettiği için mi kesiyordur?
Büyük ihtimal priz ile alakalı hocam zaten RTX 4080 ve R9 5900X' in Toplam TDP değeri 425W ama açılışta direk sigorta attırması normal değil gibi.

Büyük ihtimal priz ile alakalı hocam zaten RTX 4080 ve R9 5900X' in Toplam TDP değeri 425W ama açılışta direk sigorta attırması normal değil gibi.

Prizi değiştirmeye korktum yüksek akım sisteme zarar vermesin diye ama odadaki tüm cihazları çıkartıp denedim yine aynı sorun oldu, akım korumalı prizlerin belirli W limitleri var çünkü acaba o limiti mi aşıyor diye. Aynı sigortaya bağlı 2 farklı oda var acaba diğer odadaki cihazlar da etkilemiş midir paronoyak oldum. @Recep Baltaş üstadım keşke beni görseniz.

Prizi değiştirmeye korktum yüksek akım sisteme zarar vermesin diye ama odadaki tüm cihazları çıkartıp denedim yine aynı sorun oldu, akım korumalı prizlerin belirli W limitleri var çünkü acaba o limiti mi aşıyor diye. Aynı sigortaya bağlı 2 farklı oda var acaba diğer odadaki cihazlar da etkilemiş midir paronoyak oldum. @Recep Baltaş üstadım keşke beni görseniz.
PSU Kablosunu akım korumalı prizden çıkartıp direk prize bağlayıp denemedin mi?

PSU Kablosunu akım korumalı prizden çıkartıp direk prize bağlayıp denemedin mi?

Parçalar zarar görebilir diye korkup onu denemedim henüz. Şu anda akım korumalı prizde eski bilgisayarım ile hala kullanabiliyorum, 850W PSU oluşu akım korumalı ile sorun etmez diye düşünüyordum. Eski bilgisayarımda da buna yakın bir düzeyde PSU var.

Parçalar zarar görebilir diye korkup onu denemedim henüz. Şu anda akım korumalı prizde eski bilgisayarım ile hala kullanabiliyorum, 850W PSU oluşu akım korumalı ile sorun etmez diye düşünüyordum. Eski bilgisayarımda da buna yakın bir düzeyde PSU var.
Hocam yeni sisteminizdeki PSU'nuz nedir?

Sorunu çözdüyseniz nasıl olduğunu söyler misiniz?

Güç kaynağı arızalıymış o yüzden sigortaları attırıyormuş, DOA belgesi aldım servisten aldığım yerden iade talep ettim QPBilişim diye bir yerden aldım aynı ürünü sorunsuz bir şekilde 12VHPWR kablosu ile bağladım PSU'daki, tek kablo ile güç beslemesi yapıyor sorunsuzca.

Yeni konular

Geri
Yukarı