Çözüldü RTX 4080 sistem ilk açılırken ASUS logosu titriyor ve ekran karıncalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CanerSam

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD R9 7950x3d | Soğutucu: Arctic liquid Freezer II 3x12cm | Anakart: Asus rog strix x670e-a gaming | Ekran Kartı: MSI Geforge rtx 4080 16 gb SuprimX | Bellek: Gskill 64 GB 2x32 trident z5 6000mhz cl30 | Depolama: Samsung 2tb 990 pro ssd | Güç Kaynağı: MSI a1000g 1000W pcıe5 PS | Kasa: Thermaltake ceres 500 tg rgb 4x140mm fanlı | Monitör: samsung odyssey g7 144 hz 1 ms 4K |
Meslek
Elektrik-Elektronik Müh.
Merhaba, bilgisayar topladım başlangıçta bir sıkıntı yoktu lakin birkaç aydır her açılışta aynı bu hataları yapıyor. AMD logosu kaybolup geliyor titreme yapıyor ve ekranın sağ tarafından yukarıdan aşağıya kadar bir yeşil çizgi de onunla aynı anda kaybolup geliyor titreyerek.

Sistemim şu şekilde;

• MSI GeForce RTX 4080 16 GB Suprim X ekran kartı.
  • AMD Ryzen 9 7950x3D işlemci.
  • Samsung 2TB 990 Pro SSD.
  • Thermaltake ceres 500 tg 4x140 mm kasa.
  • G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6000MHz CL30 RAM.
  • ASUS ROG STRIX X670E-A Gaming Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX anakart.
  • Samsung Odyssey G7 144 Hz 1 ms 4K Smart monitör.
  • MSI MPG A1000G PCI-E5 1000W 80 Plus Gold güç kaynağı.
  • Arctic Liquid Freezer ll 360 mm sıvı soğutucu.
Arkadaşlar sıvı soğutucu hariç tüm parçaları vatandan aldım. Çok bir bilgim olmadığından videoları çekerek bilgisayar bölümüne gittim. Ekran kartı ve RAM'i garantiye yolladık, bugün geri aldım ekran kartında bir sorun yokmuş, RAM'leri ise yenisi ile değiştirip yolladılar. İşin ilginç yanı vatana götürdüm kasa ve monitörü orada sıkıntısız açılıyor evime gelince aynı sorunu tekrar yapıyor.

DisplayPort'ta da bir sorun yok. yenisini satın aldım, onda da yapıyor.
Satın aldığım parçalarda mı sorun var yoksa yazılımsal olarak mı bir ayar yapılması gerekiyor, bilgisi olan beni de bilgilendirirse çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Arkadaşlar, Google de ki kareler ve siyahlıklar sorunu Google içindeki donanım hızlandırmayı kapatınca çözüldü. ASUS logosundaki titreme ve sağdaki yeşil çizgi sorunu da BIOS güncellemesi ile çözüldü ben daha karşılaşmadım aynı sorunlarla çözümleri bunlar olabilir, karşılaşan varsa deneyebilir. Not: BIOS güncellemesini bilen birisiyle yapın güncellerken elektrik falan giderse anakartı servise gönderebilirsiniz.
Geriye anakart, SSD ve HDD kalıyor. Bana sorarsan bence hata SSD veya HDD de ama yazılımla alakalı birşeylerde olabilir direk kasayı ya bilgisayarcıya ya da servise götürebilirsin. İşlemciden olacağını sanmıyorum, bu arada PC açılıyor mu ve açılınca da bu durum devam ediyor mu?

Geriye anakart, SSD ve HDD kalıyor. Bana sorarsan bence hata SSD veya HDD de ama yazılımla alakalı birşeylerde olabilir direk kasayı ya bilgisayarcıya ya da servise götürebilirsin. İşlemciden olacağını sanmıyorum, bu arada PC açılıyor mu ve açılınca da bu durum devam ediyor mu?

Evet PC açılıyor bunu sadece ilk tuşa bastığımda yapıyor, mesela PC açıkken yeniden başlat diyeyim bu olmuyor normal açılıyor. HDD yok bende sadece SSD var bilgisayarda. Toplayalı 6 ay oldu hepsinin garantisi var. Anakart SSD ve işlemci kaldı işte bunlardan ise bunları da göndereceğim garantiye.

Son düzenleme:
Gönderebiliyorsan direk kasayı gönder eğer tek tek göndereceksen anakart işini zorlaştırır parçaları sök tak derken.

Kasa olarak almadımya ben onlardan o yüzden kasa olarak gönderemiyorum. Parça parça aldım arkadaş birleştirdi sonra.

Merhaba, bilgisayar topladım başlangıçta bir sıkıntı yoktu lakin birkaç aydır her açılışta aynı bu hataları yapıyor. AMD logosu kaybolup geliyor titreme yapıyor ve ekranın sağ tarafından yukarıdan aşağıya kadar bir yeşil çizgi de onunla aynı anda kaybolup geliyor titreyerek.

Sistemim şu şekilde;

• MSI GeForce RTX 4080 16 GB Suprim X ekran kartı.
  • AMD Ryzen 9 7950x3D işlemci.
  • Samsung 2TB 990 Pro SSD.
  • Thermaltake ceres 500 tg 4x140 mm kasa.
  • G.Skill 64 GB (2x32 GB) Trident Z5 siyah DDR5 6000MHz CL30 RAM.
  • ASUS ROG STRIX X670E-A Gaming Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX anakart.
  • Samsung Odyssey G7 144 Hz 1 ms 4K Smart monitör.
  • MSI MPG A1000G PCI-E5 1000W 80 Plus Gold güç kaynağı.
  • Arctic Liquid Freezer ll 360 mm sıvı soğutucu.
Arkadaşlar sıvı soğutucu hariç tüm parçaları vatandan aldım. Çok bir bilgim olmadığından videoları çekerek bilgisayar bölümüne gittim. Ekran kartı ve RAM'i garantiye yolladık, bugün geri aldım ekran kartında bir sorun yokmuş, RAM'leri ise yenisi ile değiştirip yolladılar. İşin ilginç yanı vatana götürdüm kasa ve monitörü orada sıkıntısız açılıyor evime gelince aynı sorunu tekrar yapıyor.

DisplayPort'ta da bir sorun yok. Yenisini satın aldım, onda da yapıyor.
Satın aldığım parçalarda mı sorun var yoksa yazılımsal olarak mı bir ayar yapılması gerekiyor, bilgisi olan beni de bilgilendirirse çok sevinirim.

Şu videoyuda eklemek istiyorum buna da denk geliyorum bu sadece Google da karşıma çıkıyor YouTube Twitch falan izlerken oluyor. Oyunlarda karşılaşmadım. Saliselik bir olay.

Şu videoyuda eklemek istiyorum buna da denk geliyorum bu sadece Google da karşıma çıkıyor YouTube Twitch falan izlerken oluyor. Oyunlarda karşılaşmadım. Saliselik bir olay.

Bilgisayarcıya götür dostum.

2 dakikalık bir video çektim yükledim aynı yere burayada atayım onu muhtemelen Google dosyalarında bir sorun vardır diye düşünüyorum bir silip tekrar yükleyeceğim Chrome'u.

Geri
Yukarı