RTX 4080 sistemde BF5 kasıyor

Swoxzy34

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni PC aldım ve oyunlarda Fortnite Battlefield 5 gibi oyunlarda PC kasıyor. Driverlar güncel GeForce Experience'ta optimize ayar yapıyorum yine kasıyor. Yani küçük kasmalar olsa da cidden canımı sıkıyor.

Sistemim:
  • 12th gen Intel(R) Core(tm) i9-12900K, 3200 MHz, 16 çekirdek, 24 mantıksal işlemci.
  • NVIDIA GeForce RTX 4080.
  • Takılı RAM 32,0 GB.
  • Motherboard TUF Gaming H770-PRO Wi-Fi

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda yazdım 55 belirtmemişim pardon.

Oyunda 55 derece iyi sıcaklık. Kasanın dışı elinizi yakmamalı. MSI Afterburner kullanıyor musunuz?

MSI Afterburner'ın dosya konumuna girin. Profiles klasörüne aşağıdaki CFG dosyasını atıp MSI Afterburner'ı çalıştırın. Daha sonrasında ise oyuna girin.

Oyun sırasında video veya ekran görüntüsü alıp paylaşın.

Oyunda 55 derece iyi sıcaklık. Kasanın dışı elinizi yakmamalı. MSI Afterburner kullanıyor musunuz?

MSI Afterburner'ın dosya konumuna girin. Profiles klasörüne aşağıdaki CFG dosyasını atıp MSI Afterburner'ı çalıştırın. Daha sonrasında ise oyuna girin.

Peki bu dosya nedir tam olarak benim anlayacağım şekilde anlatırmısınız?

Verdiğini yaptım fakat ısı arttı.
60 a kadar çıktı.
Kasa alev alıyor resmen.

Son düzenleme:
Verdiğini yaptım fakat ısı arttı.
60 a kadar çıktı.
Kasa alev alıyor resmen.

Isı artmamalı. MSI Afterburner'dan ekran görüntüsü atar mısın? Şu pencereden;

1689244790312.png

Aşağıdaki reset butonuna tıklayın. Sonra Apply deyin. Daha sonra da oyuna girip ekran kaydı veya ekran görüntüsü atın. Yaklaşık 1 dakikalık bir video tercihimdir.

Merhaba arkadaşlar. Yeni PC aldım ve oyunlarda Fortnite Battlefield 5 gibi oyunlarda PC kasıyor. Driverlar güncel GeForce Experience'ta optimize ayar yapıyorum yine kasıyor. Yani küçük kasmalar olsa da cidden canımı sıkıyor.

Sistemim:
  • 12th gen Intel(R) Core(tm) i9-12900K, 3200 MHz, 16 çekirdek, 24 mantıksal işlemci.
  • Takılı RAM 32,0 GB.
İntel Turbobost açıkmı?

Sistemim:
  • Takılı RAM 32,0 GB.

Intel turbobost açık mı? RAM'larda XMP 1'e aldın mı?

İntel Turbobost açıkmı?

Evet turbo açık ve xmp 1'e aldım.

İntel Turbobost açıkmı?

He birde yerni fark ettim benim güç planı kendi kendine değişiyor kardeş.

İntel Turbobost açıkmı?

Bi nihai performans oluyor bi dengeli oluyor ama genelde kendi kendine dengeli oluyor.

İntel Turbobost açıkmı?

Yani nihai performans seçiyorum oyuna giriyorum oyundan atıyor sonra bakıyorum dengeli olmuş güç planı.

Son düzenleme:
Evet Turbo açık ve XMP 1'e aldım.

He bir de yerni fark ettim benim güç planı kendi kendine değişiyor kardeş.

Bir nihai performans oluyor bir dengeli oluyor ama genelde kendi kendine dengeli oluyor.

Yani nihai performans seçiyorum oyuna giriyorum oyundan atıyor sonra bakıyorum dengeli olmuş güç planı.

Yeni konular

Geri
Yukarı