RTX 4080 ve R7 7700X sisteme 1000W PSU yeter mi?

ASUS öneri kısmında 7900XTX işin 850W standart kullanım için önermiş. CPU ve GPU'ya da RAM MHz değeri OC yaparsam 1000W ile sıkıntı yaşar mıyım sorusu oluşturdu bu da bende haberi okuyunca. Buradan okuyunca kafam karıştı. 100W gereksinim arttırıyor yazmış sanırsam sadece GPU OC için.

Çok yeterli gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    129,5 KB · Görüntüleme: 123
Geçen aynı PSU'dan sipariş verdim bugün gelecek benimle aynı sistemi toplamışsın hemen hemen... Bu arada o soğutucu AM5 anakartlarla uyumlu mu?
AM4 uyumlu bütün soğutucular AM5 ile uyumlu.

RM850X'te alabilirsin. Daha iyi bir PSU'dur.

Hocam 1000W PSU OC için daha iyi bir seçenek olmaz mı?

Çok yeterli gözüküyor.

Çok teşekkürler OC çok bilmiyorum bu sistemimde PSU yetersizliğinden yapamadım. Tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyordum.

Geçen aynı PSU'dan sipariş verdim bugün gelecek benimle aynı sistemi toplamışsın hemen hemen... Bu arada o soğutucu AM5 anakartlarla uyumlu mu?

Hocam Buradaki bağlantıdaki modelin model numarası benim aldığım ile aynı gözüküyor. Burada AM5 belirtmiş. Bende şüpheye düşmüştüm ama AM4 uyumlu olanlar AM5 de uyumlu demişler forumda. Siz kaç MHz RAM tercih ettiniz, pek önemli mi 5600 ya da 6000 olması? Sizin seçimleriniz neler oldu?

AM4 uyumlu bütün soğutucular AM5 ile uyumlu.

Bilgi için teşekkürler ben de hala şüphedeyim. Farklı görüşler okumak insanı şüpheye düşürüyor.

Hocam 1000W PSU OC için daha iyi bir seçenek olmaz mı?

Çok teşekkürler OC çok bilmiyorum bu sistemimde PSU yetersizliğinden yapamadım. Tekrar aynı sorunu yaşamak istemiyordum.

Hocam Buradaki bağlantıdaki modelin model numarası benim aldığım ile aynı gözüküyor. Burada AM5 belirtmiş. Bende şüpheye düşmüştüm ama AM4 uyumlu olanlar AM5 de uyumlu demişler forumda. Siz kaç MHz RAM tercih ettiniz, pek önemli mi 5600 ya da 6000 olması? Sizin seçimleriniz neler oldu?

Bilgi için teşekkürler ben de hala şüphedeyim. Farklı görüşler okumak insanı şüpheye düşürüyor.
Ram henüz sipariş vermedim.Eski nesil oyunlarda DDR4-5 farkı yok gibi birşey ama yeni nesil için ve güncel sistem toplamak istediğimiz için ddr5 tercih ediyoruz. DDR5 sistemlerin kendi içinde MHZ farkının önemi var testlerden gördüğümüzle konuşursak. O yüzden 6000 almak istiyorum fakat uyguna 5600 bulursam sipariş verebilirim çünkü 5600 ile 6000 arası çok fark göremedim testlerde neredeyse aynı...

Geri
Yukarı