RTX 4080 vs RX 7900XTX

1

0 yıl biraz abartı olabilir ama en son GTX1000 serisi ilk çıktığında bilgisayar almıştım yine bi 7-8 yıl götürür diye yıpranmayı en aza indirmeye çalıştım.

Kullanacağın çözünürlük de önemli. 4K'da 7-8 sene gitmez, çamur gibi görüntüye bakmak istemiyorsan. 2K daha makul o süre için.

Biz yine 5-6 seneden sonra upgrade planı yapalım.

Aman dikkat et, linç yeme. Ben 2 yıl ömür biçince bildirim bombardımanına tutuluyordum.
Bence Kişiden kişiye değişiyor.

2K 27inc tercih ettim (180hz)
Kullanacağın çözünürlük de önemli. 4K'da 7-8 sene gitmez, çamur gibi görüntüye bakmak istemiyorsan. 2K daha makul o süre için.

Olabilir bende kesin konuştum ama belli olmaz doğru söylüyorsun.

Ben biraz iyi bakıyorum o yüzden şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım şu an elimdeki sistem laptop olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı ve ya hasarı yok
Kullanım ömründen değil de performans açısından kartlar ilk çıkış zamanı ile birlikte +2-3 yıl en fazla 4 yıl iyi götürüyor. Sonra performans açısından kayıp oluyor.

Bir kart çıktıktan hemen sonra alınmalı bence. Çünkü o zaman en az 2 yıl ömrü oluyor bir sonraki seri çıkana kadar ve güncel kalıyorsunuz.

Bir diğer fikrim, şimdi 40 serisinin Super varyantlarının sızıntıları ortaya çıktı. Bu Super varyantları 2024 ortası gibi piyasaya sürülürse bu kartların çıkışından 6 ay sonra RTX 50 serisi gelecek. Her zaman planlama yaparak donanım almak iyidir bence. (Kişisel fikrim)

Hayırlı olsun bu arada.

Teşekkür ederim
Kullanım ömründen değil de performans açısından kartlar ilk çıkış zamanı ile birlikte +2-3 yıl en fazla 4 yıl iyi götürüyor. Sonra performans açısından kayıp oluyor.

Bir kart çıktıktan hemen sonra alınmalı bence. Çünkü o zaman en az 2 yıl ömrü oluyor bir sonraki seri çıkana kadar ve güncel kalıyorsunuz.

Bir diğer fikrim, şimdi 40 serisinin Super varyantlarının sızıntıları ortaya çıktı. Bu Super varyantları 2024 ortası gibi piyasaya sürülürse bu kartların çıkışından 6 ay sonra RTX 50 serisi gelecek. Her zaman planlama yaparak donanım almak iyidir bence. (Kişisel fikrim)

Hayırlı olsun bu arada.

Üst segmentte Nvidia en iyisidir, iyi tercih yapmışsınız.

Geri
Yukarı