RTX 4080'li sistemde Monitör ekranı gidip geliyor

MoonWalker

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar çift ekran kullanıyorum. OBS'ten video çekip Premiere Pro ile editleyip renderlıyorum. Hem ana ekrandan OBS'i açıp kapatırken ekran gidip geliyor hem de video editlerken yine ekran gidip geliyor. Ana ekran Dell G2724D 2K 165Hz 1ms 2.ekran AOC G2460PF 1080p 144Hz. Ana ekranda DisplayPort Dell monitör kutusunun içinden çıkanı kullanıyorum 2.ekran içinse Paugge V1.2 DisplayPort kablosunu kullanıyorum. 2.ekranda hiç böyle sorun yok ama ana ekran da böyle sorun var ve neden kaynaklanıyor çözemiyorum. DisplayPort kablolarını değiştirdim yine aynı. Sistemim de her şey güncel. Dell monitörü geldiğinden beri böyle. Böyle bir sorunu yaşayıp çözebilen var mı? Videosunu çektim linkini bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran kartı: Zotac RTX 4080
İşlemci: Ryzen 5800x3D
Anakart: MSI B550 Tomahawk
RAM: Corsair Vengeance 32 GB DDR4 3600MHz
SSD: Samsung 980 1TB M.2
PSU: FPS 750W 80+Gold Hydro G PRO HG2

Dostlar çift ekran kullanıyorum. OBS'ten video çekip Premiere Pro ile editleyip renderlıyorum. Hem ana ekrandan OBS'i açıp kapatırken ekran gidip geliyor hem de video editlerken yine ekran gidip geliyor. Ana ekran Dell G2724D 2K 165Hz 1ms 2.ekran AOC G2460pf 1080p 144Hz. Ana ekranda DisplayPort Dell monitör kutusunun içinden çıkanı kullanıyorum 2.ekran içinse Paugge v1.2 DisplayPort kablosunu kullanıyorum. 2.ekranda hiç böyle sorun yok ama ana ekran da böyle sorun var ve neden kaynaklanıyor çözemiyorum. DisplayPort kablolarını değiştirdim yine aynı. Sistemim de her şey güncel. Dell monitörü geldiğinden beri böyle. Böyle bir sorunu yaşayıp çözebilen var mı? Videosunu çektim linkini bırakıyorum.

Ekran kartı: Zotac RTX 4080.
İşlemci: Ryzen 5800x3D.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.
RAM: Corsair Vengeance 32 GB DDR4 3600MHz.
SSD: Samsung 980 1TB M.2
PSU: FPS 750W 80+Gold Hydro G PRO hg2.

Ben eski laptopumda böyle bir sorun yaşıyordum LCD ekran ve ekran kablosu değişti düzeldi bu öyle mi bilmiyorum.

Ben eski laptopumda böyle bir sorun yaşıyordum LCD ekran ve ekran kablosu değişti düzeldi bu öyle mi bilmiyorum.
Emin değilim. Kabloyu diğer ekranın kablosuyla değiştirdim yine aynı. Şöyle bir şey var bu ana monitör HDR destekliyor. HDR açtığım zaman bu ekran gidip gelmesi olmuyor ama monitörün görüntü modlarını kullanamıyorum bu seferde. Kullanmak istediğim de şöyle bir uyarı çıkıyor.

20231222_192125[1].jpg

Geri
Yukarı