RTX 4090 alınır mı?

Muhtemelen yine 450W TDP'ye sahip bir 5090 göreceğiz, ama 4090'a kıyasla +%20 daha iyi olacak.

Realistik olarak konuşursak, 4090'ı 350W'ta sınırlandırabilirlerdi çünkü 350W'lık bir limit koyulsa da oyunlarda genelde tepe nokta olarak 300W civarlarında geziyor. 450W görebilmesi için ağır stres testlerine filan girmesi gerekiyor.

5090'ın mimarisi, kartın enerji tüketimi bakımından daha verimli olmasına olanak sağlayacaktır. Buna karşılık olarak belki 350-400W'lık bir TDP ile gelebilir ve belirttiğim gibi 4090'dan +%20 daha iyi olacak diye düşünüyorum.
Eğer en güçlü kartları anca %20 fark ederlerse Nvidia'yı gömerler. Alıcılar değil, kart partnerleri. Çünki %20 demek, düşük kartlarda farkların olmayacağı demek, yani nasıl 3060=4060 bugün, aynı şey 4080=5080 olur. O zamanlarda sallarlar bi DLSS 4, fanboylarda atlar, ama büyük bir grup yemez bence.

Piyasada bulunan en güçlü ekran kartı, alırsanız istediğiniz tüm oyunları ultrada oynatacak düzeyde. Eğer gerçekten her türlü oyunu bu şekil oynamak istiyorsanız ve bütçeniz de elveriyorsa alın diyorum.

Hocam, bu şey çok var internette güç kaynağının soketleri falan yanıyormuş çok güçlü bir kart olduğu için, doğru mudur birçok 4090 kullanıcısı yaşamış nedeni nedir?

Hocam, bu şey çok var internette güç kaynağının soketleri falan yanıyormuş çok güçlü bir kart olduğu için, doğru mudur birçok 4090 kullanıcısı yaşamış nedeni nedir?
Güç girişi tam takılmadığından dolayı oluyor bu sorun. Kartın gücüyle alakalı değil hocam.

DLSS kullanan var mı yani nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum. RDR 2'de hiç ama hiç iyi değil. Bilmiyorum diğer oyunlarda da aynı mı ama bence görüntüyü çok bozuyor.

RDR 2 de bozuyor olabilir çok aşırı detaylı bir oyun ve hangi modda kullandığınız önemli ben performans ta fark etmiyorum ama ulta performansta fark edip görüntüyü bozuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı